„Ostrava posílila svůj kádr a v posledních kolech předvádí velmi dobrý basketbal,“ varoval před sílou nedělního protivníka, jenž se díky dvěma výhrám v posledních třech kolech odlepil ze dna tabulky, trenér Jan Šotnar.

„Máme za sebou trip v Alpe Adria Cupu, kde jsme si opět dokázali, že pokud se držíme našeho konceptu, přináší to ovoce v podobě pohledného herního projevu i výsledku,“ nastínil jasný plán, jehož se bude chtít se svou družinou držet. „Máme teď před sebou dvě domácí utkání. Obě chceme vyhrát a předvést fanouškům dobrý basketbal.“

„Po nepovedeném derby jsme se v Chorvatsku vrátili ke svojí hře a na to nyní chceme navázat,“ potvrdil jeho slova křídelník Slunety Jan Maděra. „Ostrava se nyní zvedá a určitě si musíme dávat pozor na koncentraci, abychom nic a nikoho nepodcenili,“ zdvihl směrem ke svým spoluhráčům varovný prst před nedělním střetnutím.

Na další kolo se chystá také Děčín, který zajíždí už v sobotu do Olomoucka. „Jejich hra je založena na rychlém protiútoku a na hře jeden na jednoho. Hráči našeho sobotního soupeře jsou vynikající v individuálních činnostech jednotlivce a od toho se bude všechno odvíjet,“ řekl před utkáním trenér Válečníků Tomáš Grepl.