Nymburku nasázel 12 bodů a zavelel k obratu. Patnácti body pomohl triumfu v Děčíně. Daří se mu i v Litoměřicích, kde pravidelně patří k nejlepším hráčům svého týmu a je dokonce nejlepším střelcem celé soutěže.

S Ústím jste doma v nadstavbě neporažení, čím to?
Těžko říct. Konečně si to sedlo, začali jsme si víc věřit, hrát kolektivně. Doplnili se hráči, přišel Kris Martin, rozehrál se Maverick Rowan. A hlavním důvodem jsou skvělí fanoušci, určitě nejlepší, co jsem tu za těch pět let zažil.

Daří se i vám, nedávno jste v jednom z hodnocení říkal, že sám nevíte, co to do vás vešlo. Už jste na to přišel?
Ne, a bohužel to zase hodně rychle odešlo. Musím se opět nějak nakopnout a začít hrát svojí hru jako v Děčíně a doma proti Nymburku.

Sluneta Ústí - Pardubice, nadstavba KNBL 2023/2024. Maverick Rowan
VIDEO: Sluneta zůstává v nadstavbě doma neporažená. Smetla i neoblíbenou Beksu

Za Litoměřice v 1. lize ale válíte, dokonce jste nejlepší střelec soutěže. Víte o tom vůbec?
Jo, tyhle věci sleduje můj táta, takže o tom vím, ale nějak zvlášť to neřeším. Jsme ve semifinále, jdeme zápas od zápasu jako tým.

Postup mezi nejlepší čtyřku je určitě velkým úspěchem. Cítíte, že to nějak zvlášť vnímají i lidé v Litoměřicích?
Jak to vnímají lidé ve městě netuším, ale určitě jich chodí víc na naše zápasy, takže předpokládám, že je to i víc zajímá.

Kolikrát máte o víkendu dva zápasy ve dvou nejvyšších soutěžích, nejdřív za Litoměřice, a potom za Ústí. To musí být hodně náročné…
Pokud to je ve dvou dnech hned po sobě, je to hodně těžké. Na druhou stranu trenér nám vychází vstříc, posune nám třeba nějaký trénink, dostaneme lehčí cvičení a podobně. Včetně zápasu s Pardubicemi jsem ale odehrál za osm dnů pět zápasů, což rozhodně nebyla žádná sranda, kort když tam byl s Litoměřicemi výjezd do Opavy a se Slunetou zápas v Nymburce.

Basketbalisté Slavoj Litoměřice ilustrační
Dolehla na nás nervozita, přiznal Eisner po postupu. Slavoj teď čekají Sokoli

Je velký rozdíl mezi Kooperativa NBL a 1. ligou?
Určitě v síle a v rychlosti. První liga je teď dle mého názoru méně kvalitní, než když jsem v ní začínal, ale hráči, kteří se v ní rozehrají, mohou poté plynule přejít do nejvyšší soutěže. Jasným důkazem je Písek, který to zvládá jako tým.

S Ústím už máte zaručenou nejhůř třetí příčku, což je nejlepší umístění v historii klubu. Řešíte to nějak v kabině?
Víme o tom, ale pro nás to pořád není konečná. Chceme výš, rádi bychom skončili druzí, takže se už naplno soustředíme na zápas v Opavě, který pro nás bude klíčový.

Jan Šotnar, trenér basketbalistů Ústí nad Labem.
Velký dík týmu! Podržel mě a zavřel pusu kritikům, přiznal emotivní Šotnar

Velkou zásluhu na vzestupu ústeckého basketbalu má Honza Šotnar. Musím se zeptat, jak jste jako hráči vzali, když prosákly informace, že u vás tento trenér po sezóně skončí?
Myslím, že to všichni přijali profesionálně. Je to jeho rozhodnutí, které je určitě dobré pro něj, pro jeho rodinu, asi v tom budou hrát roli i finance, takže za mě jsem s tím v pohodě a přeju mu to.

Je o to větší motivace získat letos se Slunetou medaili, aby to loučení bylo co nejsladší?
Myslím, že za těch pět let, co tu jsem, máme letos největší šanci, a i Ústí jako město by si to zasloužilo, ať by byla jakákoliv.