Pro Slunetu šlo o velký večer hned v několika ohledech. Jedním z nich byl i jubilejní pětistý zápas kapitána Ladislava Pecky v nejvyšší soutěži. Domácí čtyřiačtyřicítka nezahálela a zapsala další double-double za 10 bodů a 10 doskoků.

Přesto nebyl výkon svěřenců Jana Šotnara optimální, což věděl i samotný kouč. „Svým hráčům vždycky před zápasem říkám, že to nejvíc nahoře je vítězství, což se povedlo. Tentokrát je tam ale hodně věcí, o kterých se budeme bavit. Jsou to spíše nebasketbalové věci jako koncentrace, disciplína a hraní s respektem k soupeři od prvních minut. To mi tam v zápase proti Písku chybělo,“ postěžoval si.

Futsalisté Rapid Ústí ilustrační
Rapid vydřel senzační bod s favoritem z TOP 4! Kadani chybí Brazilci

Aby také ne, Sluneta se dlouho nedokázala odpoutat od houževnatého protivníka, který dokonce v poločase vedl, a jinak se v průběhu celého zápasu držel na dostřel. „Proto jsme si to tentokrát neužívali tolik, jako při posledním domácím utkání. Proti Písku jsme spíše přežívali, ale vítězství se počítá. Není to o tom, že bychom se stali přes týden horšími hráči, ale naše hlavy nebyly v tom správném nastavení.“

S Šotnarovým příspěvkem souhlasil také jubilant Pecka. „Jeden z těch ošklivějších zápasů, ale jsem rád, že jsme to zvládli, i když to vůbec nebylo jednoduché. Písek nás překvapil chutí, s jakou do utkání šel a tím, jak chtěli všichni hrát. Důležité je ale vítězství, je jedno jak,“ ulevilo se mu, že mu Jihočeši nepokazili sváteční mač.

Fabiana Bytyqi a Tina Ruprecht v berlínském titulovém utkání. Foto: facebook/Lukáš Konečný
Bytyqi berlínskou obhajobu nezvládla. Pás světové šampionky po boji ztratila

Ústí se tak kolo před koncem základní části vyhouplo na třetí příčku o jednu výhru před Děčín, uhájit ji ale bude nesmírně těžké. V posledním kole totiž míří v sobotu do Nymburka. Ještě před tím ale vyzve v domácím prostředí v rámci Alpe Adria Cupu rakouský Kapfenberg (středa 18.00).