Kvůli bouřce popadaly desítky stromů. Například v Bílině na Teplicku hasiči odstranili pět stromů a čerpali vodu z restaurace Husitská bašta a prodejny Lidl.

Dalších pět stromů spadlo na Chomutovsku. V Ústí nad Labem hasičská jednotka odstranila billboard padlý na silnici. Na Lounsku museli hasiči čerpat vodu v obci Tuchořice.

Bouře také zapalovala. Od blesku se vzňala střecha stodoly v obci Vysoká na Chomutovsku. Škoda je odhadnuta na 200 tisíc korun. „Blesk zapálil i stoh v obci Droužkovice na Chomutovsku,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Tady se škoda pohybuje kolem 40 tisíc korun.

Lidé nahlásili stovky škod. Jenom Česká pojišťovna zaznamenala více než 60 hlášení škod na majetku. Přibližně stejný počet zaznamenala pojišťovna i na konci července, kdy se krajem přehnala vichřice.

„V obou případech půjde o úhrady za několik milionů korun,“ uvedla mluvčí pojišťovny Dagmar Koutská.

Většina následků bouře je již odstraněná. Energetici na tom pracovali během páteční noci a také včera. V pohotovosti byly tři desítky lidí, kteří v terénu opravovali zpřetrhané dráty.

V Ústeckém kraji bylo během noci zaznamenáno na 40 poruch vysokého a několik desítek nízkého napětí. „Nejhorší byla situace na Lounsku, pak na Teplicku,“ řekla mluvčí společnosti ČEZ pro severní Čechy Soňa Hendrychová s tím, že výši škod zatím nedokáže odhadnout.

Kvůli zpřetrhaným drátům se řada domácností ocitla bez proudu. Nejvíce, dvě hodiny, byli lidé bez energie na Úštěcku. Na Chomutovsku se zase na delší dobu museli bez elektriky obejít lidé v Suchdole. Na dalších místech, třeba v Ústí nad Labem v části Krásné Březno, byly výpadky kratší, většinou několikaminutové.

Pozorovatelé na Milešovce uvedli, že tak silnou bouřku jako v noci ze čtvrtka na pátek zatím letos zaznamenali jen v květnu. „Měla všechny typické znaky letní bouřky. Přímo do vrcholu Milešovky několikrát udeřilo,“ uvedl pozorovatel Jan Cerha.