I takové otázky si nyní kladou obyvatelé Severní Terasy. Den před zatčením totiž Miroslav Rittich, přezdívaný Řezník, měl přinést do pivnice hrnec s uvařeným gulášem, na kterém si podle svědků pochutnalo několik tamních návštěvníků. „Po sídlišti nyní koluje černý humor, že tu byla kanibalská hostina.Také jsem guláš jedl a není to zrovna příjemný pocit vědět, že v něm mohlo být tělo zavražděné ženy,“ svěřil se jeden z hostů bistra.

Personál pivnice ale jakoukoliv spojitost s vrahem odmítá. „Párkrát sem zašel na pivo. Víc k tomu neřeknu,“ uvedla včera rozčíleně tamní pracovnice. Rittich při výpovědích v litoměřické vazbě stále mlží. Dodnes neřekl, kde je zbytek těla, tedy trup a část ruky.

Podle šéfa severočeských kriminalistů Jiřího Krupičky si prý Rittich na některé situace kolem vraždy nepamatuje, nebo si je už nedokáže vybavit. Přiznal jen, že družku zavraždil činkou a její tělo rozřezal nožem a pilkou. V době, kdy čtvrtil tělo, byl jejich tříletý syn údajně v bytě.

Rozčtvrcené tělo Rittichovy družky nalezly děti 7. července v křoví u gymnázia. V igelitové tašce byla hlava a část ruky. O týden později na stejném místě kriminalisté vykopali nohy. Pánev ženy objevili v bytě vraha v mrazáku.