Dle slov učitele Vladimíra Vaška je situace v okolí učiliště v Krásném Březně dlouhodobě velmi špatná.

„Minulý rok tu před začátkem školního vyučování vybírali místní nepřizpůsobiví občané od žáků peníze. Nyní zase mladiství fetují v blízkém okolí ubytovny. Zrovna teď tam byli dva mladíci, kteří si píchali,“ říká Vašek. Po několika krocích za roh učiliště skutečně na schodech k bočnímu vchodu do budovy nalézáme obal od injekční stříkačky.

Ostatní občané, kteří se v těsné blízkosti ubytovny denně pohybují, slova Vaška potvrzují.

„Je to tu hrozné. A to i přes den. Obcházejí tady pochybné skupinky mladistvých a můžete jen těžko vědět, co mají zrovna za lubem. Dělají tu hrozný bordel, fetují nebo jen tak rozbíjejí láhve. Moje jméno vám ale neřeknu, znají mě tu a mohli by mě napadnout,“ říká jedna ze zaměstnankyň společnosti, jež sídlí v přilehlé budově. Za ubytovnou pak nalézáme hromady odpadků.

Další, kdo situaci považuje za neúnosnou, je ředitel zdejší základní školy v Husově ulici Miroslav Weinert .

„ Začíná se to tu srocovat už tak kolem druhé hodiny odpoledne. Vadí mi to, protože tihle naši spoluobčané tady nechávají velký nepořádek a vše se navíc odehrává v těsné blízkosti objektu školy. A uklízet ty injekční stříkačky je hrůza, nehledě na veliké riziko takového úklidu,“ uvedl.

Vedle nepořádku lidi ohrožuje i kriminalita.

„Pracuji tu denně. Už několikrát nás tu vykradli a to klidně i ve dvou následujících dnech po sobě. Celková škoda se pohybuje kolem sto padesáti tisíc korun,“ řekl zdroj, který také nechtěl publikovat své jméno z obav před mstou ze strany problémových občanů.

Podle místostarostky Neštěmic Jany Pauerové je situace dlouhodobě špatná a na obvodě registrují pravidelně stížnosti občanů.

„Situaci přímo na ubytovně nemůžeme podle platných zákonů nijak ovlivnit, protože nám nepatří. Problémy se snažíme řešit spoluprací s městskou policií. Ta zintenzivnila v problémových lokalitách svoje hlídky. Dále se snažíme vyzývat majitele k nápravě, ale dopisy se nám většinou bez odpovědi vrací,“ řekla Pauerová.

Vyjádření majitele ubytovny Jiřího Krupičky se nám nepodařilo získat. Vrátná ubytovny nám odmítla dát kontakt na majitele s tím, že si to Krupička nepřeje.