Hlavním aktérem příběhu byla bývalá prodavačka zlatnictví Hana Pitlíková, která podle obžaloby zosnovala fingovanou loupež, aby tím zakryla manko.

Předseda senátu Josef Havlík jí proto uložil trest odnětí svobody na 2,5 roku s odkladem na 3 roky. Ze zpronevěry ve spolupachatelství byla obžalována také Ludmila Palusiaková, ta vyvázla se třemi roky s odkladem na 4 roky.

Petra Osvaldová v souhrnném trestu dostala nejtvrdší trest, a to 2 roky ve vězení s dozorem. Karel Bugoš a jeho bratr Jiří dostali 3 roky s odkladem na 3,5 roku a druhý na 3 roky. Všichni podle svých možností musejí ve lhůtě podmínky částečně uhradit škodu téměř 900 tisíc korun.

Pitlíková vypověděla, že vše se stalo kvůli manku. V prodejně byla prý několikrát okradena zákazníky, ale nic neohlásila. Chtěla si vzít půjčku, aby manko uhradila, ale neuspěla. Proto zosnovala fingované loupežné přepadení.

Na tom se dohodla s Karlem Bugošem. Nakonec ho ale provedla Palusiaková. Lup v podobě šperků skončil na chatě bratrů Bugošů v Brné. Karel Bugoš se ale nakonec zalekl množství uloupeného zlata a sám se šel udat na policii.