S maketou v ruce si Kuričaj vyhlédl v rychlíku z Prahy do Chebu osamocené cestující, které pod psychickým nátlakem a především pod hrozbou zastřelení donutil k vydání peněz nebo notebooku.

„Byl to hrozný pocit. Přisedl si ke mně do kupé. Šlo o slušně oblečeného muže, nebylo na něm nic nápadného. Poté ale zatáhl záclonky a zhasl. Nevšímal jsem si ho do okamžiku, než si začal pohrávat se zbraní. Dokonce ji i jako natáhl. Pak jen řekl, že jsem viděl něco, co jsem neměl a už to šlo ráz na ráz.

Vyhrožoval, že si mě najde, musel jsem mu ukázat i občanský průkaz a věděl, jak se jmenuji i kde bydlím,“ řekl včera jeden z poškozených mladíků. Lupič ho okradl o osm tisíc korun. Navlas stejně si počínal o několik dnů později na stejné trase.

Tehdy si vyhlédl mladého vysokoškolského učitele. Tomu nejenže vzal notebook, ale chtěl i telefonické spojení. Následující den se s mužem spojil a nabídl možnost vykoupení notebooku za finanční hotovost.

Na domluvenou schůzku u bankomatu na teplickém nádraží už ale poškozený přišel i s policisty, kteří vyděrače zadrželi. I když mu hrozil až desetiletý trest, byl stíhán jen na svobodě.