Poté co řidič, který je zaměstnancem Ministerstva dopravy ČR a bydlí ve Všebořicích, neposlechl, lupič ho praštil pěstí a vzápětí bodl nožem do hrudi. „Viděl jsem jen pisoli, toho, že má v ruce i nůž jsem si všiml teprve, když mě bodl. Chtěl jsem ho od sebe odehnat a po garáž jsem se začal hledat nějakou násadu. On se dal na útěk,“ řekl v pátek v ústecké Masarykově nemocnici pobodaný řidič. Lupič tehdy utekl směrem do Slovanské ulice. Těžce zraněný zakrvácený muž po útoku stačil dojít domů, odkud ho manželka odvezla do nemocnice.

Pobodaný řidič poté podstoupil několik operací a je už mimo ohrožení života. Zůstává ale v péči lékařů ústecké Masarykovy nemocnice. Podle krajské policejní mluvčí Jarmily Hrubešové bylo zranění vážné a bezprostředně napadeného muže ohrožovalo na životě.

Kriminalisté na základě svědectví napadeného sestavili pravděpodobný portrét pachatele. S ním pak policie obcházela byty a domy v lokalitě. Až o několik dnů později se na kriminalisty usmálo štěstí a jeden z místních obyvatel údajného pachatele z obrázku poznal. Ve čtvrtek ráno policejní zásahová jednotka útočníka dopadla v jeho bytě ve všebořické Spartakiádní ulici.

"Muž se k napadení přiznal, pravděpodobným motivem loupežného útoku bylo uloupení luxusního vozu BMW v hodnotě asi 3 miliony korun. Případ je ještě v šetření. Policisté u zadrženého muže rovněž zajistili plynovou pistoli a nůž, který při činu použil," řekla Hrubešová.

V pátek dopoledne soudkyně okresního soudu uvalila na lupiče vazbu, a to do doby, než proběhne soud. Vyšetřovatelé navíc překvalifikovali skutek z loupeže na pokus o vraždu a pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na 15 let.