Hradozámecká noc a Za pohádkou na zámek
KDY: Sobota 31. července od 19.00 hodin a neděle 1. srpna od 14.00 hodin
KDE: Zámek Velké Březno

V sobotu 31. července je připravena tradiční Hradozámecká noc, která se letos bude skládat z následujících programů: V 19.00 hodin začíná divadelní představení Tři mušketýři, tedy muzikálová komedie o přátelství, lásce a odvaze, napsané na motivy nejslavnějšího románu Alexandra Dumase. Hraje Docela velké divadlo Litvínov. Ve 21.00 hodin je pro kulturní fajnšmekry připravena netradiční a naprosto mimořádná hudební lahůdka. Pokud to počasí a jiné okolnosti dovolí budou na nádvoří zámku připraveny dva klavíry, k nimž zasednou dva fenomenální pianisté – Ivan Klánský a Michal Mašek. Spolu zahrají dvě Mozartovy sonáty KV 448 D dur a KV 545 C dur. Ve 23.00 hodin pak bude zahájena unikátní řízená degustace deseti výjimečných vín z moravských i českých sklepů, která proběhne přímo v zámeckých komnatách. V neděli 1. srpna pak pokračuje cyklus prázdninových nedělních pohádek Za pohádkou na zámek. Ve 14 hodin je pro děti připravena pohádka Zajíček a velká mrkvová záhada, kterou zahraje pražské Divadlo 100 opic.

Letní promítání na hřišti v Mojžíři
KDY: Pátek 30. července od 21.30 hodin
KDE: fotbalové hřiště TJ Mojžíř
ZA KOLIK:

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdový chlap? V hlavních rolích čtyř kamarádů se představí Martin Pechlát, David Švehlík, Martin Hoffman a Hynek Čermák. Českou komedii Prvok, Šampón,Tečka a Karel můžete vidět tento pátek od 21.30 hodin v letním kině na fotbalovém hřišti v Mojžíři. Vstupné přijde na 120 korun. 

Sekáč před Hraničářem
KDY:Pátek 30. července od 16 hodin
KDE: Hraničář v Ústí nad Labem
ZA KOLIK: Zdarma

Už klasický sekáč přímo před ústeckým Hraničářem tentokrát doplní pan opravář. Potřebujete oživit svoje rozbité nepoužívané přístroje? Pan opravář na vás bude čekat s pájkami a kabely v pátek od 16:00 před Hraničářem. Akce je zdarma a volně přístupná všem.

Tomáš Kostka a Iva Šulcová
KDY: Neděle 1. srpna od 17.00 hodin
KDE: Před OC Forum v Ústí nad Labem
ZA KOLIK: Zdarma

Pravidelný promenádní koncert, při kterém se tentokrát představí děčínské hudební duo Tomáš Kostka a Iva Šulcová, které vzniklo na podzim roku 2013. Hraje světové evergreeny z oblasti swingu, české skladby od autorské trojice Ježek – Voskovec - Werich, ale například i Beatles, Elvise Presleyho a podobně.

KDY: Sobota 31. července od 16.00 hodin a neděle 1. srpna od 13.30 hodin
KDE: Centrální park na Severní Terase v Ústí nad Labem, v neděli Dům kultury

Interporta 2021: Hvězdy country, folku a popu

NoName, Pokáč, Xindl X, Rangers Band, Fešáci, Burizon a spousta, spousta dalších skvělých muzikantů a písničkářů … V sobotu proběhne autorská soutěž Junior Song, v neděli pak hlavní soutěž Interporty. Ta se uskuteční v Centrálním parku na Severní Terase 31. července – 1. srpna. Vstupenky na nedělní hlavní program (v sobotu je vstup zdarma) jsou v předprodeji v prodejní síti www.vstupenkyusti.cz , tedy m. j. také v Informačním středisku města a v recepci Domu kultury. Jeden lístek přijde v předprodeji na 200 korun, na místě pak zaplatíte 250 korun.