ÚSTECKO

Malý Hamburk láká na australské kytarové duo

Kdy: neděle 25. června od 15.00
Kde: Městské sady, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Multižánrový festival Malý Hamburk pokračuje svým druhým dílem. V neděli od 15.00 se v ústeckých Městských sadech představí šestičlenná kapela  U-style, která hraje americké country i rock, vlastní i převzaté písně.  Od 16.00 vystoupí pop-folková formace z Jihlavy s názvem Oči. V 17.00 se na scénu dostane australské sesterské kytarové duo Sissos. Duo žije v Berlíně a získalo vítězství na Interportě. Vstup je zdarma.

Hurá na prázdniny v Chabařovicích

Kdy: sobota 24. června od 14.00
Kde: fotbalové hřiště Chabařovic, Ústecko
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Akce s názvem Hurá na prázdniny proběhne v sobotu 24. června od 14.00 na fotbalovém hřišti v Chabařovicích. Těšte se na odpoledne plné zábavy, soutěží, hudby, dobrého jídla a pití. Program pro děti si připravila i místní městská policie. Vstup je zdarma.


Černá sanitka Činoheráku na vzduchu

Kdy: pátek 23. června od 20.00
Kde: loděnice Olšinky, Ústecko
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Letní štace Činoherního studia zavítá tentokrát do loděnice v Olšinkách na Ústecku. Představení Černá sanitka v podání ústeckých herců tam můžete zhlédnout v pátek 23. června od 20.00. Těšte se na divadelní mejdan, lásku, prázdniny a únos. Černá teenagerská komedie letící v rychlejším tempu než je maximální rychlost dodávky, která je jedinou scénografií inscenace, je volně inspirována hororovými příběhy z populární knihy Černá sanitka Petra Janečka. Lístek přijde na 200 korun.


Jiří Jakima a Tigran Hovakimyan v Ústí

Kdy: pátek 23. června od 19.00
Kde: restaurace Březová, Ústí nad Labem
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Komediální skupina Vtípečky se zelím si pro Restauraci Březová v Ústí nad Labem připravila speciální stand up show. Tentokrát vystoupí se vzácnými hosty, známými komiky Jiřím Jakimou a Tigranem Hovakimyanem, které návštěvníci mohou znát například z televizního pořadu Comedy Club. Vystoupení proběhne v pátek 23. června od 19.00. Vstupné přijde na 200 korun.

Kaho fest roztančí sady na Klíši

Kdy: sobota 24. června od 13.00
Kde: Vrchlického sady na Klíši, Ústí nad Labem
Proč přijít: Hudba, zábav a občerstvení, tak bude vypadat Kaho fest vol. 2, který se uskuteční v sobotu 24. června od 13.00 ve Vrchlického sadech na Klíši v Ústí nad Labem. Na pódiu se postupně přestaví Mayor Drummer, Tydle Vidle, DC Radio, Hillside či Toxic People. Těšit se můžete i na soutěž v pojídání chilli papriček.

Valtířovské slavnosti

Kdy: pátek 23. června od 14.00 a sobota 24. června od 12.00
Kde: pískovna Valtířov, Ústecko
Za kolik: od 230 korun
Proč přijít: Valtířov bude žít o nadcházejícím víkendu slavnostmi. Na pískovně Valtířov v pátek 23. června vystoupí kapely Trilobit (16.00), New Black Jack (17.30), Nerrea (19.00) a Stará škola jinak (20.30.). V sobotu na stejném místě zahraje Točílas (14.30), Last rebel (16.00), Black Sabák (17.30), Sklap (19.00) a Seven (20.30). Lístek koupíte online nebo na místě od 230 korun.

Pohádkový park na zámku pobaví děti

Kdy: sobota 24. června od 18.00
Kde: zámek Velké Březno, Ústecko
Za kolik: 80 korun
Proč přijít: Zámek Velké Březno láká na akci pro děti s názvem Za princeznou-Pohádkový park. Ta se uskuteční v sobotu 24. června od 18.00. „Návštěvníci této akce se budou pohybovat po zámeckém parku, kde na jednotlivých stanovištích u pohádkových postav budou plnit různé úkoly. Za každý splněný úkol dostanou razítko jako důkaz splnění. Po dokončení všech úkolů na účastníky budou samozřejmě čekat odměny,“ řekla Tereza Müllerová Dzurjová ze zámku Velké Březno. Na místě bude i doprovodný program jako je malování na obličej, vláček nebo jízda na koni.  Vstupné přijde na 80 korun.

DĚČÍNSKO

Finále slavností města Varnsdorf

Kdy: pátek 23. června a sobota 24. června
Kde: Varnsdorf
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Poslední víkend varnsdorfských slavností přinese pestrou paletu her, zábavy, vystoupení, divadel či koncertů. V pátek večer se mohou lidé u rybníka těšit na hasičskou fontánu či ohňostroj. V sobotu na děti čekají hry, Animárium, loutková pohádka, pro všechny pak lukostřelba, ukázky hasičské techniky, parkurová show a taneční, mažoretková či akrobatická vystoupení. Na náměstí E. Beneše vystoupí například Adam Mišík, Slza nebo Barbora Poláková.

Benešovský slunovrat

Kdy: sobota 24. června od 9.30
Kde: Náměstí Míru a letní kino, Benešov nad Ploučnicí
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Letošní benešovský festival nabídne vystoupení Barbory Polákové, Marpa, Kapitána Dema či Jiřího Schmitzera. V zámecké zahradě pak čeká doprovodný program jako řemeslné dílny, atrakce nebo soutěže.

TEPLICKO

Vernisáž výstavy Harry Potter aneb Mudlové, přijeďte express

Kdy: sobota 24. června od 15.00
Kde: Výstavní místnosti, Zámek Teplice
Za kolik: 70/40 korun
Proč přijít: Fanoušci Harryho Pottera si na teplickém zámku přijdou na své. Od 25. června 2023 do 25. února 2024 se tu uskuteční výstava Mudlové, přijeďte expres, o den dříve proběhne vernisáž. Na té se fanoušci setkají s autorkou výstavy Andreou Vendolskou, jejíž sbírka čítá stovky kusů předmětů z kouzelnického světa.

Teplické terasy

Kdy: sobota 24. června a neděle 25. června
Kde: Teplice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Víkend plný kvalitní hudby čeká nejen na obyvatele města po celých Teplicích. Užít si mohou řadu koncertů různých žánrů U Opiček, v altánu u zahradního domu, v Monopolu, na Benešově náměstí či v OC Galerie.

MOSTECKO

Neckyáda 2023

Kdy: sobota 24. června od 9.00
Kde: Obec Želenice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Obec Želenice opět ovládnou originální plavidla. Mimo to si lidé užijí koncert kapel Sortiment a Bourbon Acoustic, děti se mohou těšit na kolotoče, skákací hrad, jízdu na koni, fotokoutek nebo malování na obličej. Na místě budou také stánky s nabídkou občerstvení.

Fandíme rodině

Kdy: neděle 25. června od 14.00
Kde: Radniční park, Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V parku vedle mosteckého magistrátu si lidé užijí odpoledne pro celou rodinu. Na akci se chystají soutěže pro děti, dospělé i seniory, tanec a soutěže s Angelinou, vystoupí ZUŠ F. L. Gasmann Most, taneční studio Kamily Hlaváčikové či kapela Sortiment.

LOUNSKO

Pochod života 2023

Kdy: sobota 24. června od 10.00
Kde: železniční stanice Domoušice
Za kolik: startovné 100 korun
Proč přijít: Legendární akce pro milovníky piva a turistiky je opět tady. Účastníci pochodu projdou trasu z Domoušic do lounské restaurace Na Letňáku (Ája) se zastávkami v hospodách či pojízdných stáncích. Startuje se mezi 10. a 11. hodinou. Z Loun hlavního nádraží odjíždí ráno v 9.37 posílený spoj do Domoušic. Na startu bude k zakoupení tričko, v cíli pobaví svou hudbou kapela Zadarmo drahý. Akci pořádá tým Strany přátel piva.

Litha - keltský slunovrat ve skanzenu

Kdy: sobota 24. června v 10.00
Kde: Archeologický skanzen Březno u Loun
Za kolik: dobrovolné
Proč přijít: Oblastní muzeum v Lounech připravilo akci Litha v Archeoskanzenu Březno. V sobotu 24. června tam proběhnou komentované prohlídky, přednášky o odkazu Keltů, zahraje potulný bard Jiří Wehle a návštěvníci uvidí i rituál letního slunovratu a různé ukázky. Slavnost odstartuje už ve čtvrtek 22. června pochodem ozbrojených keltských válečníků z hradiště Stradonice přes Pátek a Vršovice. V pátek pak od 14 hodin bude v lounské budově muzea k vidění móda, výzbroj a výstroj, ale i předměty denní potřeby Keltů včetně nejzajímavějších archeologických nálezů.

CHOMUTOVSKO

Nejlepší disco tanec v Chomutově

Kdy: čtvrtek 22. až neděle 25. června
Kde: Sportovní hala Chomutov
Za kolik: 250/500/1600 korun
Proč přijít: Chomutov se stává hlavním evropským městem disco tance. V tamní Městské sportovní hale začíná ve čtvrtek 22. června mistrovství Evropy v disciplínách disco dance a disco freestyle. A to pod hlavičkou IDO, mezinárodní taneční a sportovní organizace, sdružujících více než 90 členských států a čtvrt milionu tanečníků ze šesti kontinentů. V Chomutově se sportovci představí v mnoha kategoriích od nejmenších dětí po dospělé, v soutěžích jednotlivců, párů i skupin a formací.

Vysmáté léto v Kadani

Kdy: sobota 24. června od 10.00
Kde: Hrad Kadaň
Za kolik: 790/890 korun
Proč přijít: Oblíbený letní festival v Kadani je zpět. Devatenáctý ročník Vysmátého léta nabídne řadu známých interpretů a zajímavých kapel. A to v sobotu 24. června. Diváky a posluchače postupně potěší Annet X (10.45), Sofian Medjmedj (12.20), Richard Krajčo & Nikos Grigoriadis (13.40), Olga Lounová (15.30), Stein27 (17.00), Calin (18.20), Aleš Háma band (20.00), Jan Bendig (21.20) a Queenie (23.00). Pořadatelé upozorňují, že placení v areálu nebude možné ani kartou, ani hotově. Pouze bezhotovostně přednabitým náramkem s čipem NFCtron!

LITOMĚŘICKO

Bezva Fest v Litoměřicích

Kdy: sobota 24. června od 10.00
Kde: Střelecký ostrov, Litoměřice
Za kolik: 499 až 2199 korun
Proč přijít: Největší rodinný festival v České republice. Tak se tituluje Bezva Fest, který v sobotu 24. června obsadí Střelecký ostrov v Litoměřicích. Nabídne třicítku atrakcí a doprovodný program. Na hlavní scéně vystoupí Ben Cristovao, Paulie Gerand, Lollipopz, Kája a Bambuláček, Smejko a Tanculienka, Bibibum, Michal Horák, Fizi, Tary a další. Děti se mohou těšit na kolotoče, nafukovací hrady, počítačovou hernu, simulátory a virtuální realitu, samostatnou scénu pro youtubery a influencery, sportovní zónu, beauty zónu, tvořivé dílny, chlapáckou zónu, zónu povolání a mnoho dalšího.

Neckyáda v Mnetěši

Kdy: sobota 24. června od 14.00
Kde: Panský rybník, Mnetěš
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Zábavný program nabídne v sobotu 24. června Mnetěšská neckyáda. Těšit se můžete na přehlídku vyrobených plavidel, závody na nafukovacích člunech a paddleboardech či ukázku hasičského útoku SDH Mnetěš. Také na hasičskou pěnu pro děti, kreativní dílnu a nafukovací skluzavku (14-19). Myslivecké sdružení Pod Řípem připraví výstavu trofejí, zbraní a střelbu ze vzduchovky a laserovou střelnici (14.00-18.00). Hudbu zajistí skupiny Kliďánko (15.00), Flash (20.00) a ohnivou show přidají Lumíci (22.00).