Slunce, vlna, rostliny III.
Kdy: Pátek 7. října od 16.00 do 18.00 hodin
Kde: Veřejný sál Hraničář v Ústí nad Labem. Začíná se v 16.00 hodin v ústeckém Letním kině (sraz u jižní brány z ul. Winstona Churchilla), kde se nasbírají rostliny a půjde se barvit do Hraničáře.
Pojďte si vyzkoušet experimentální barvení za pomoci přírodních materiálů. Tentokrát se vydáme na společný sběr rostlin do ústeckého letního kina, kde se nachází komunitní zahrada @Kinozahrada. V zahradě a areálu městského parku nasbíráme sezónní rostliny a květiny, kterými lze barvit všechny látky přírodního původu, tedy vlnu, bavlnu, len, hedvábí, sisal, lýko a podobně. Z workshopu si odnesete materiály obarvené podzimem! Zájem o přírodní barviva v poslední době stoupá, protože si veřejnost začíná stále víc uvědomovat zdravotní a environmentální problémy související s používáním umělých barviv, kterých se celosvětově spotřebuje asi milion tun ročně. Toxické znečištění odpadních vod po barvení umělými barvivy je totiž výrazně vyšší, než je tomu v případě barviv přírodních. Workshopem provede Pavlína Loskotová jenž vystudovala Katedru výtvarné kultury na KVK UJEP a Anežka Vítková, která je absolventkou ateliéru Oděvní a textilní design FUD UJEP.

Jazzový večer v Café Maryša
Kdy: Pátek 7. října od 19.00 hodin
Kde: Café Maryša v Ústí nad Labem
Přijďte si užít živé jazzové hraní. Koncert. Vstup do klobouku.

Koncert filmových melodií
Kdy: Pátek 7. října od 19.00 hodin
Kde: Severočeské divadlo v Ústí nad Labem
Za kolik: 150 – 530 Kč
Koncert filmových melodií chystá na pátek 7. října od 19 hodin Severočeské divadlo v Ústí nad Labem. Slavné melodie ze slavných filmů přenesou návštěvníky do různých světů. Těšit se mohou na hudbu ze ságy Star Wars, Harryho Pottera, Titanicu nebo snímku Tenkrát na Západě. Hraje orchestr Severočeského divadla, pod taktovkou Miloše Formáčka.

Scooter v Ústí nad Labem na  zimáku
Kdy: Pátek 7. října od 20.00 hodin
Kde: Zimní stadion v Ústí nad Labem
Za kolik: 590 – 1 390 Kč
Legendární kapela Scooter přijede zahrát na dlouho očekávaný koncert a vystoupí na něm se svoji velkolepou show. V Ústí nad Labem vystoupí v rámci svého turné s příznačným názvem God Save The Rave. Název turné je podle singlu, který Scooter vydal před pár lety spolu s producentskou dvojicí Harrison & Ford. Tato hudební skupina sestavená ze tří protagonistů v čele s nestárnoucím H. P. Baxterem to v Ústí nad Labem rozbalí 7. října od 20.00 hodin na zimním stadionu. Fanoušci se mohou těšit na novou audiovizuální show, technické vychytávky a staré i nové singly nestárnoucí Scooteru!

Kreativní víkend - nažehlovací folie
Kdy: Sobota 8. října od 9.00 do 12.00 hodin
Kde: Dům dětí a mládeže v Ústí nad Labem
Za kolik: 150 Kč
Potřebujete zamaskovat flíčky na tričku nebo oživit starší kousek oblečení? Není snadnější cesty než sáhnout po nažehlovací fólii, vyříznout vhodný motiv a nažehlit. Přineste si starší či nové vyprané tričko, ideálně bavlněné či ze směsi bavlny. K dispozici budou třpytivé folie, vyřezávací šablony BIG SHOT, zažehlovací kontury k vymalování.

Hraběcí mlsání – čokoláda na zámku Velké Březno
Kdy: Sobota 8. října od 10.00 hodin
Kde: Zámek Velké Březno
Návštěvu zámku ve Velkém Březně doplní v sobotu 8. října ochutnávky nejrůznějších čokoládových pochutin spojenou s výkladem o zvláštnostech a historii této lahůdky. Prohlídky začínají každou půlhodinu od 10.00 do 17.00 hodin.

Den v zoo
Kdy: Sobota 8. října od 9.00 hodin
Kde: Zoo Ústí nad Labem
Ústecká zoologická zahrada připomene v sobotu 8. října svého zakladatele Heinricha Lumpeho. Prý dorazí osobně a můžete si popovídat o historii i budoucnosti zahrady. Připraven bude i program pro děti. Začátek v 9.00 hodin. Program bude překládán do němčiny.

Herní sobota v knihovně
Kdy: Sobota 8. října od 9.00 do 17.00 hodin
Kde: Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem
Za kolik: Zdarma
I když se to zvláštní může zdát, v knihovně si můžete i hrát. Přijďte si zahrát svoje oblíbené deskovky a seznámit se s našimi herními novinkami. Tradičně budete moci vybírat z pestré nabídky našich deskových a karetních her určených pro malé i velké hráče. Pokud se vám některá z her zalíbí a jste registrovanými čtenáři knihovny, můžete si ji po 16. hodině půjčit domů.

Se Severem na Bukovku
Kdy: Sobota 8. října od 11.00 hodin
Kde: Start z Malého Března a ze Zubrnic, jde se na Bukovou horu
Zveme vás na 3. ročník turistického pochodu Se Severem na Bukovku, který pořádáme ve spolupráci s Klubem českých turistů. Na co se můžete těšit?
Na dvě trasy: z Malého Března (stanoviště ČRo od mohyly, 5,7 km dlouhá) a ze Zubrnic (stanoviště na parkovišti u autobusové zastávky u obecního úřadu, 4,6 km dlouhá). Z obou stanovišť startujeme v 11.00 hodin.
GPS startu v Malém Březně: 50.6735786N, 14.1709847E. GPS startu v Zubrnicích: 50.6498567N, 14.2206242E. V cíli na vás čeká buřt zdarma, živá muzika v podání skupiny Harcovníci a také pivo z benešovského Pivovaru Ferdinand, který letos slaví 125 let své existence. Každý účastník dostane zdarma DVD Severočeské rozhledny z dílny ČRo Sever a pamětní list jako upomínku na absolvování pochodu. Na základě rozhodnutí Radiokomunikací bohužel nebude umožněn vstup do vnitřních prostor vysílače. Hlavním důvodem jsou bezpečnostní důvody. Děkujeme za pochopení.

Rotahu Savorenge
Kdy: Sobota 8. října od 13.00 hodin
Kde: Dům kultury v Ústí nad Labem
Rotahu Savorenge je I. ročník romského tanečně hudebního festivalu, který je obdobou klasického Rotahu festu, jež celou řadu let pořádala Charita Ústí nad Labem. Ta se však rozhodla tento festival již neorganizovat. Během festivalu se představí taneční a hudební skupiny různých věkových kategorií. Taneční vystoupení budou rozdělena na moderní a klasický romský tanec. Porota poté spravedlivě vyhodnotí nejlepší vystoupení. V průběhu festivalu vystoupí zpěvák Julius Hudi a na závěr nás svým vystoupením, poctí známý a velmi oblíbený zpěvák Jan Bendig. Vstup je zdarma, kapacita sálu je však omezená.

Posvícení v Brné
Kdy: Sobota 8. října od 15.00 hodin
Kde: Brná
Zveme Vás na posvícení v Brné, kde se můžete zúčastnit soutěže o nejlepší a nejchutnější posvícenský koláč nebo koláček. Vzorky do soutěže prosím přineste v sobotu 8.10.2022 mezi 14.30 a 15.00 hodin. Soutěží se v kategorii děti, ženy (malé a velké koláče) a muži. Na soutěžící čekají drobné odměny.

Lobby Hero
Kdy: Sobota 8. října od 19.00 hodin
Kde: Činoherní studio v Ústí nad Labem
Čtyři lidé, čtyři lidské osudy: hra o tajemství, která se nikdo neměl dozvědět. Česká premiéra hry významného amerického dramatika a filmového režiséra Kennetha Lonergana (např. Místo u moře, Margaret, Na mě se můžeš spolehnout). Pro Činoherní studio inscenaci nastudoval významný český filmový režisér Jan Prušinovský (mj. Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Kobry a užovky, Most!)

Vítrholc a Sklad by Walda
Kdy: Sobpta 8. října od 19.00 hodin
Kde: Čajovna u Vysmátý Žáby
Za kolik: Minimálně 100 Kč
Po nějaké době opět Žábu vysmátou navštíví oblíbená brněnská kapela Vítrholc s předskokanem Sklad by Walda.

Mlčeti zlato
Kdy: Neděle 9. října od 19.00 hodin
Kde: Dům kultury v Ústí nad Labem
Za kolik: 400 a 500 Kč
Divadelní představení. Gaspard a Clémence jsou ještě relativně mladí senioři s velmi slušným důchodem. Žijí v krásném bytě, a až na občasné drobné půtky, které jsou jen výrazem jejich temperamentu, je všechno, jak má být. Jejich syn Lucas se oženil s krásnou Manon a mají spolu malého syna Roberta, kterého rodiče čas od času hlídají.

Experimentátor Karl Gottstein
Kdy: Do 31. prosince
Kde: Muzeum města Ústí nad Labem
Muzeum města Ústí nad Labem hostí výstavu legendárního ústeckého fotografa Karla Gottsteina. Na svou dobu unikátní širokoúhlé fotografie Ústí. Experimenty se snímky skrz kravské oko. Konstrukce nestandardních fotoaparátů na koleni. To všechno je spojeno s výjimečným ústeckým fotografem – experimentátorem Karlem Gottsteinem. Gottstein prožil mládí v Pardubicích, kde začal i fotografovat a v roce 1943 měl první výstavu. Do Ústí nad Labem přišel v roce 1947 a zdejší krajina ho uhranula. V letech 1952 až 1971 pracoval jako inspektor jeviště v ústeckém divadle. Svůj první fotoaparát sestavil v roce 1958 a nazval ho Přemysl. Hlavními tématy jeho snímků jsou městské exteriéry, krajina a architektura. Zemřel v roce 1979.

Flaška
Kdy: Do 28. února 2023
Kde: Muzeum města Ústí nad Labem
Od demižonů k ruinám, aneb 150 let největší lahvárny v monarchii, tak je charakterizována nová výstava v Muzeu města Ústí nad Labem pod názvem Flaška, která tak připomíná kdysi největší lahvárnu v Rakousko-Uhersku. Rozsáhlá expozice stojí především na stovkách lahví rozmanitých barev, tvarů a velikostí. Výstava potrvá do února 2023.

Masarykovo zdymadlo je technicky dokonalé vodní dílo
Kdy: Kdykoliv
Kde: Ústí nad Labem
Za kolik: Zdarma
Pod střekovskou skálou v Ústí nad Labem můžete také v novém roce přejít na druhý břeh Labe a zároveň si přitom prohlédnout technicky dokonalé vodní dílo, zbudované v letech 1923 až 1936, s cílem zajistit splavnost řeky. Součástí Masarykova zdymadla jsou dvě plavební komory, hydroelektrárna se třemi vertikálními Kaplanovými turbínami a také jez, s jehož pomocí lze dosáhnout rozdílu hladin o výšce téměř 10 metrů. Součástí jezu je i rybí přechod. Ke zdymadlu lze dojet autobusem nebo lze jít z centra pěšky. Ideální to je přes střekovskou stranu, kde vede cyklostezka. Jde o nenáročnou procházku.

Hrad Střekov
Kdy: Do 30. října. V období červen až srpen je otevřeno úterý – neděle 9.30 – 18.00 hodin jako „jeden z nejkrásnějších ve střední Evropě“.
Kde: Hrad Střekov v Ústí nad Labem
Jedna z nejnavštěvovanějších kulturních památek severních Čech, jejíž stavba byla započata v roce 1316. Navštivte romantickou zříceninu hradu a nechte se o okouzlit výhledem, který Goethe popsal jako jeden z nejkrásnějších ve střední Evropě.

Vysoký Ostrý slibuje vyhlídku do dáli
Kdy: Po celý rok
Kde: Vysoký Ostrý
Za kolik: Zdarma
Vysoký Ostrý je kopec nad východní částí města Ústí nad Labem a své kouzlo má i v zimě. Vypíná se nad městskými částmi Střekov a Brná nad Labem. Na vrcholku je upravená plošina s rozhledovou mapou, která slouží jako vyhlídkový bod. Za příznivých podmínek jsou odtud vidět nejen údolí řeky Labe, ale také České středohoří a Krušné hory, či dokonce Říp, Bezděz, Ještěd nebo Děčínský Sněžník. Na vrchol vede naučná stezka Pod Vysokým Ostrým. Dlouhá je 8,5 kilometrů a má 16 zastavení s informačními tabulemi. Přístup je sem z Nové Vsi, která je dostupná městskou hromadnou dopravou z Ústí nad Labem.

Procházka k Vaňovskému vodopádu
Kdy: Po celý rok
Kde: Vaňovský vodopád, Vaňov, Ústí nad Labem
Za kolik: Zdarma
Vyrazte se podívat k Vaňovskému vodopádu, je to příjemná procházka. Jedná se o největší vodopád Českého středohoří. Nachází se blízko k městu a je velmi snadno dostupný. Cesta k němu vede do kopce, ale není nijak dlouhá a je snadno schůdná za každého počasí a v jakoukoliv roční dobu. Do Vaňova se dá z centra Ústí dostat autobusem číslo 15.

Rozhledna Radejčín
Kdy: Po celý rok
Kde: Rozhledna Radejčín, Dubice
Za kolik: Zdarma
Pokud hledáte místo kam vyrazit v první den nového roku na výlet, rozhledna Radejčín láká na výhledy do krajiny Českého středohoří. Věž měří 30 metrů, pokud se tedy nebojíte výšek, můžete si z ní užít výhledy na České středohoří s Milešovkou, Říp, zříceninu hradu Kamýk nebo Krušné hory. Od vlakové stanice Radejčín vede žlutá turistická trasa přímo k rozhledně, cesta je dlouhá přibližně kilometr. Autobusem nebo autem můžete dojet i do Dubic odkud je cesta dlouhá 1,5 kilometru.