A potom mohli přítomní rozkrojit jablko. Hurá, všude byla hvězdička. Druhý vánoční zvyk, pouštění svíček v ořechové skořápce vyzkoušelo také několik přítomných. A pak přijela auta střekovských hasičů vánočně ozdobených a vyhrávající koledy. Všem se aktivita hasičů líbila, ale chlapci měli jednu chybu. Nikdo z posádek si s námi nevypil ani jednoho „prcka“. 

Sešlo se nás méně než při první adventní neděli, ale užili jsme si to. A již se těšíme na čtvrtou neděli, která je zároveň Štědrým dnem a to u nás v Brné od 16 hodin již dlouhou řadu let přijíždí Ústečtí trubači a mnoho lidí přeruší přípravu štědrovečerní večeře a jdou si užít klidu, pohody a mnozí si i zazpívají s „Trubači“. Letos podruhé vystoupí i náš ženský pěvecký sbor Baby di Brná.

Věříme, že budou mít opět velký úspěch jako v loňském roce. Všechny vás srdečně zveme. A psát o tom, že bude přineseno několik lahví na přípitek je asi zbytečné. Jen si přejme, aby vyšlo počasí a my měli zase návštěvu blížící se pětistovce. Na závěr si popřejeme krásné Vánoce, spokojenost a zdraví v roce příštím a naším největším přáním bude, aby zvon na kapličce v Brné příští rok zvonil umíráček minimálně. 

Zdeněk Kymlička, spolek Veselá Brná

Mohlo by vás zajímat: Emma Smetana a Jordan Haj zpívali na Ústeckých Vánocích. Bavily se stovky lidí

Emma Smetana a Jordan Haj vystoupili na Ústeckých Vánocích. Bavily se stovky lidí. | Video: Adéla Stejskalová