Naposled dne 27. března uklízeli a vyčistili do posledního papírku jeden prostor v lokalitě Mojžíř a za dva týdny ten samý prostor můžou čistit znovu. Místní obyvatelé si s čistotou a pořádkem moc hlavu nelámou. Nutno dodat, že uklízecí firmy i alternativně odsouzení, kteří si svůj trest odpracovávají u městské policie, pracují na sto procent. Je vinit nemůžeme. Vše je jenom v lidech a záleží na nich, jaký mají vztah k pořádku a čistotě.

Bagry už ukusují nadjezd v Krásném Březně. Výstavba nového kruháče omezí dopravu
Bagry už ukusují nadjezd v Krásném Březně. Výstavba nového kruháče omezí dopravu

V rámci akce „čisté město“ se hlídky strážníků  tomuto problému věnují a při pochůzkové činnosti často narazí na lidi, kteří se přehrabují v kontejnerech a popelnicích, určených na odložení domovního odpadu a po sobě na zemi zanechávají nepořádek. Ten jsou většinou hlídkou donuceni po sobě uklidit a poté jsou z místa vykázáni. Stejně strážníci postupují v případech bezdomovců, kteří si svá provizorní obydlí budují na veřejných prostranstvích nebo v blízkosti veřejně prospěšných zařízení.

V uplynulém týdnu bylo z těchto míst odvezeno několik nákladních vozidel nepořádku, který zde zanechali právě lidé bez domova. V sedmi případech strážníci zjistili znečištění veřejného prostranství u kontejnerů na domovní odpad. Preventivně bezpečnostní akce, zaměřené na čistotu města budou pokračovat i nadále.  

Jan Novotný, MP Ústí nad Labem

.