Na ČSFD.cz má pěkných 79 %. Co čem film je? Anna, influencerka známá svým provokativním obsahem, se najednou na sítích odmlčí. A když pak patnáctiletá Nina najde fotku polonahé Anny přímo v mobilu svého táty, chce zjistit, co se to tu vlastne stalo. Vše vypátrat. Ale následný sled událostí změní život Nině tak i její rodině. Strhující thriller#annaismissing je přitom pokračováním úspěšného seriálu#martyisdead, ověnčeného již oceněním International Emmy Award 2020. (Aerofilms) A těšte se, čeká vás tak dosti dokonalý a poměrně zajímavý snímek. Je to skvěle napsaný i natočený a ovšem i vypointovaný moderní thriller od dalšího z mladých nadějných tvůrců z Česka, z dílny ambisiózního Pavla Soukupa. Žádná postava tu není jen černobílá, žádný z více zvratů není úplně jednoznačný. Takže po skončení filmu si třeba ještě pak v i kině či na baru u sklenky něčeho dobrého budete mít o čem povídat, co řešit. Hrají: Alexandra Vostrejžová, Viktorie Vítová, Marek Němec, Barbora Bočková, Magdalena Čečo, Petra Bučková, Vlastina Svátková, Terezie Holá, Marek Holý… Hudba: Jindřich Kravařík, Kamera: Miroslav Holman

Dopravní policii na dálnici slouží Ferrari, které původně zabavili zločincům. Dosáhne až 340 kilometru v hodině.
Lotři policistům neutečou. Zabavili jim Ferrari, teď slouží spravedlnosti

 

Mezi nadšenými fanoušky nového snímku je i William. Film o ztracené Aničce je zajímavější a i kvalitnější, než Kazmův film, který ale stále drtí česká kina. Je to škoda, protože ten film si zaslouží Vaší pozornost o dost více, než-li „kino soutěž od Kamila“. Tak skvěle udělaný akční thriller jsem v našich končinách dlouho neviděl! Neokoukané tvářičky (snad je krom Marka Němce, kterého lze vidět v TV seriálech) tu předvádějí kvalitní výkony a vše jsem jim věřil. Nikdo nepřehrával a nebyl vadivej – zdraví COOL GIRL. Je to čistá, kvalitní a hlavně moderní česká filmařina. Musím hlavně ocenit práci s kamerou, která (je) ÚŽASNÁ. Pan Holman odvedl svou práci na jedničku s hvězdičkou. Malý problém jsem měl před finální třetinou filmu, kdy šlo trochu zrychlit děj.

Přednosta ústecké neurochirurgie Martin Sameš přednášel na Harvard University.
Přednosta ústecké neurochirurgie Sameš přednášel na Harvard University

Zbytek filmu a - především začátek, Vás chytne už od první scény, kdy si veselá a v tu dobu ještě šťastná rodinka jede novou Teslou. Dle mého o 2 třídy lepší a kompaktnější, než předešlý počin#martyisdead. Může za to i to, že je to celistvý film, ne seriál. Film tak bohužel nedostane v kinech takovou pozornost, jako by si jistě zasloužil. Zároveň následné uvedení filmu pouze na VOYO taky nepomůže, raději bych ho viděl na Netflixu, kde by o něj zavadilo více lidí, než na streamovací službě. Za mě velká spokojenost, mohu návštěvu kina zde jen doporučit. Běžte podpořit do kin kvalitní originální český film. 8/10.

Radek Strnad

Mohlo by vás zajímat: Nezvaní hosté. Na chodbě domu si bez cavyků zapálili oheň na vaření

Zdroj: Městská policie Ústí nad Labem