Děj zaznamenává vzestup a pád více postav během přechodu Hollywoodu z němých už na zvukové filmy v pozdních 20. letech minulého století. Příběh snímku vypráví o přehnaných ambicích i nehorázných excesech během éry bezuzdné dekadence a zkaženosti v raném Hollywoodu. A je na co se dívat, snímek má na filmovém webu ČSFD.cz hodnocení pěkných 80 %.

Je hollywoodský trhák Babylon drama, či komedie? To už je, diváci, dost na vásZdroj: CinemArtTehdy, už v báječných dvacátých letech minulého století, se v pouštním městečku Los Angeles mohlo dosti snadno stát, že jste se na poněkud opulentní a divoký filmařský večírek prostě vetřeli zatím jen jako absolutní nicka a už následující ráno se stali opravdu velkou filmovou hvězdou. Přesně takovou šťastnou trajektorii nabrala dráha herečky (zatím ovšem bez jediné role) Nellie LaRoy (v podání Margot Robbie), která si za svoje poslední peníze koupila báječné šaty a rozhodla se tak oslnit na mejdanu prostě kohokoli, kdo by jí jen trochu dal šanci u filmu.

Ústecké slavnosti v Městských sadech přinesly bohatý program
FOTO: Ústecké slavnosti v Městských sadech přinesly bohatý program, zahrála Slza

Svědkem její strmé kariéry je i „holka pro všechno“ Manny Torres (Diego Calva), mexický přistěhovalec, který plní filmovým magnátům i ty nejdivočejší sny (Chcete mít na večírku živého slona? Žádný problém. On vám ho tenhle zručný Manny vážně sežene!) V rámci svých povinností Manny pečuje i o Jacka Conrada (Brad Pitt), vůbec nejslavnějšího herce své doby, který moc dobře ví, jak těžké je se na vrcholu udržet, a který dělá všechno možné i nemožné pro to, aby na něm ještě dál zůstal.

Film trvá 189 minut, vstupné v Hraničáři pro běžné návštěvníky je 150 korun, senioři, studenti i ZTP/P platí 110 korun a s možností podpořit kulturu v Ústí nad Labem vás pak může stát lístek 200 Kč. Zvažte.

Radek Strna