Hudebníci tak s velkou radostí, v pohodě a s patřičným nadšením udržují živý odkaz východočeské trampské či bluegrassové hudební scény, na které přitom sami vyrůstali a také si ji nadále dost užívají. To mohou dosvědčit i četné davy jejich příznivců na koncertech i na festivalech napříč republikou. Posluchači se tak na jejich vystoupeních mohou těšit na mnohé známé písně, jako je Stín staré řeky, A život běží dál nebo na klasiku Rychlejší koně, které skupina vtiskla svou virtuózní interpretaci a také nezaměnitelný zvuk.

| Video: Youtube

Malina Brothers už mají za sebou řadu úspěšných koncertů také po USA, ale též spolupráci s více hudebními veličinami, jakými jsou - či už bohužel byli - Pavel Bobek, Robert Křesťan, Spirituál Kvintet, Wabi Daněk, a mnohé další naše hudební hvězdy. Nezastavitelná „rodinná parta“ Malina Brothers natočila a vydala tři řadová alba plus jedno báječné jubilejní DVD se skvělými hosty Charliem McCoyem a výbornou českou zpěvačkou i hudebnicí Kateřinou García.

Jak sama kapela s hrdostí v hlase přiznává, její aktuální loňské album nejen svým „podezřelým“ názvem Baroquegrass citlivě propojuje svěží barokní hudbu s hudebním žánrem bluegrass a můžete tu slyšet například i duet Roberta Křesťana s Františkem Černým, lídrem Čechomoru. „Na podzim naše aktivní skupina plánuje vydání svého nového autorského alba,“ prozradil Ústeckému deníku v novém rozhovoru před pár dny Pepa Malina, houslista náchodské skupiny i její manažer.

A ještě pár vět k zajímavé, pestré a svěží, prozatím poslední albové novince, kterou Malina Brothers i do Ústí nad Labem ve čtvrtek 23. února živě přivezou.

Album nikoli náhodou dostalo smysluplný název Baroquegrass 1721 – 2021 a vyšlo předloni. A ještě anotace na toto CD: „Album nabízí netradiční a přitom i svěže unikátní propojení žánru bluegrass se vděčnými prima barokními melodiemi. Těmi, které proslulý již kukský hrabě František Antonín Sporck (1662 -1738) používal jako silné médium pro své duchovní, lovecké ale také i sudičské zájmy. Na tomto albu je tak hned 10 netradičních instrumentálek, které pobaví, udělají radost, roztančí nebo nadchnou. A vrátí vás do dost jiných časů, budou po svém i fajn romantické a vůči dnešku jistě dost netradiční.“

Těšte se na koncert do ústeckého Národního domu. Jestli se tedy nepletu, Malina Brothers tu hráli naposledy někdy v roce 2015 s patřičně exotickým hostem Charlie McCoyem.“

Radek Strnad