Básník Petr Soukup, jehož tvorba je populární na Instagramu, vydal sbírku Inspekce srdce (když ti láska sedne) navazující na úspěšnou sbírku Erekce srdce (když se ti láska postaví). Novinka byla koncem loňského roku pokřtěna v pražské Malostranské besedě, kde Petr Soukup dvakrát ročně vystupuje se svým autorským čtením, tzv. Stand-up Poetry. V únoru v rámci SRDCE V KALHOTÁCH TOUR 2020 zamíří do dalších českých měst, kde představí nejen básně ze svých dvou posledních sbírek, ale také mnoho nových textů.

„Inspekce srdce obsahuje glosy a verše, které mě za poslední rok napadaly, a protože jsem člověk, byly to i nápady neslušné. Moje tvorba není nic pro konzervy, které chtějí zůstat zavřené, spíše pro lidi, kteří berou lásku, sex a vztahy s humorem. Je neuvěřitelné, jaký je o sbírky zájem. Ani ve snu by mě nenapadlo, že si tím jednou budu vydělávat. Zároveň si uvědomuju, že mám štěstí. Kdyby moje tvorba byla jen na téma podzimní listí, asi bych musel být model ke směšným k aktům," říká Petr Soukup.

V současné době sleduje tvorbu Petra Soukupa na sociálních sítích více jak 22 000 lidí. Mnozí z nich si jistě nenechají ujít příležitost zažít oblíbeného autora „live“. SRDCE V KALHOTÁCH TOUR 2020, Stand Up Poetry Petra Soukupa s hudebním doprovodem Jiřího Vidasova, odstartovalo 12. února v Ostravě a navštíví celkem osm měst.

„Vzhledem k názvům posledních dvou sbírek a mému životnímu stylu se turné jmenuje Srdce v kalhotách a hudebně mě bude doprovázet můj kolega Jiří Vidasov, aby to mělo větší šťávu," upřesňuje Petr Soukup a dodává: „Smích publika je pro mě ta největší vzpruha. Akorát si nejsem jistý, zda se lidé tomu, co říkám smějí, nebo vysmívají. Skvělé ale je, že na všech vystoupeních bývá plno."

SRDCE V KALHOTÁCH TOUR 2020

4. 3.   Ústí Nad Labem – Lidová knihovna

18. 3. České Budějovice – Horká vana

19. 3. Písek – Divadlo pod čarou

25. 3. Zlín – Dílna

26. 3. Brno – Druhý pád

Vladana Drvotová