Celý měsíc duben je v knihovně v Kampusu UJEP doslova nabitý belgickými akcemi. Primárně odkazuje na Belgické dny na UJEP knižní výstava ve volném výběru knihovny připravená z fondu Vědecké knihovny UJEP s tématikou Belgie. Milovníci čokolády zde také naleznou fotografickou výstavu s názvem Belgická čokoláda. Ta přinese sladkou podívanou na světově proslulou pochoutku známou ve formě například pralinek, tyčinek či tzv. mořských plodů. „Ostatně, celý měsíc bude na sociálních sítích probíhat soutěž o belgické pralinky,“ láká tajemnice knihovny Ing. Kateřina Koděrová.

Chlumecké Velikonoce.
Chlumecké Velikonoce bavily domácí i přespolní. Ovečky táhly, trdelníky chutnaly

Dne 9. dubna od 16:00 h se ve skupinové studovně uskuteční workshop Anety Bendákové – Vyřezávané přání na motivy krajiny a architektury. Inspirací k práci bude nejen Belgie a její památky, ale i krajina, architektura, a pro ty nejmenší i zvířata kolem nás. „Lektorka Aneta u nás měla již několik úspěšných workshopů, jakým byly například Japonská vazba, která proběhla v knihovně v březnu, nebo výroba masopustních masek v únoru,“ doplňuje Koděrová. Kapacita je na tento workshop omezena, zájemci udělají dobře, když se přihlásí na e-mailu: katerina.koderova@ujep.cz.

Velikonoce v Zubrnicích.
PODÍVEJTE SE: Velikonoce v zubrnickém skanzenu přilákaly stovky návštěvníků

Ve středu 10. dubna od 15:00 h proběhne v počítačové studovně přednáška studentky doktorského studijního programu na Fakultě životního prostředí UJEP původem z Belgie, Katrien Boonen, s jednoznačným názvem Představení Belgie. Katrien bude vyprávět zejména o svých osobních zkušenostech ze života v Belgii s cílem inspirovat k návštěvě ne tak docela známé země. Přednáška proběhne v anglickém jazyce a dotkne se mnoha témat napříč kulturou, vzděláváním, kuchyní i jazyky této západoevropské země, a upozorní na české a belgické podobnosti i odlišnosti.

V úterý 16. dubna od 15:00 h zahájí RNDr. Mgr. Ivan Farský, CSc., v počítačové studovně přednášku s názvem Obrázkové putování po Belgii známé i méně známé. Přednášející, velký cestovatel, se rád s posluchači podělí o své zážitky z cest Belgií. „Belgie je sice malá země, avšak plná přírodních krás, bohaté historie a milých lidí,“ říká Ivan Farský.

Jana Kasaničová, tisková mluvčí

27. Ples sportovců v Ústí nad Labem.
OBRAZEM: Ples sportovců v Ústí opět zazářil. Parket roztancoval i Pavel Callta