Akci iniciovali a sestavili studenti a studentky Fakulty umění a designu UJEP a Veřejný sál Hraničář za podpory organizací Poradna pro integraci, z.ú. & Centrum na podporu integrace cizinců v ÚK, Člověk v tísni a Dobrovolnické centrum z.s. 

Na akci jsou vítáni všichni, kdo nesouhlasí s postupem Ruské federace vůči Ukrajině a považují za nezbytné vyjádřit solidaritu s ukrajinskými obyvateli. 

Na místě akce si budou moci lidé zakoupit umělecké práce, občerstvení nebo přispět libovolnou částkou. Vybrané peníze budou zaslány na účet humanitárních organizací.

Program:
11.00—19.00 benefiční prodej uměleckých děl
16.00 společný oheň
18.00 komentář k aktuálnímu dění na Ukrajině
19.00 hudba – Souldoutboy, Lada Jaffe, Hrrhrrrrhrrr, Mudaki, CCR, astrAl drOpz a gogoverygoodboy

Doporučené minimální vstupné 100 Kč. Na akci přijímáme pouze hotovost (při vyšších částkách domluvíme způsob úhrady).

Veřejný sál Hraničář vždy hájil a bude hájit principy svobody, základních lidských a občanských práv, demokracie a mírového řešení problémů či sporů. Odsuzujeme ruskou invazi na Ukrajinu, jež je na tyto principy neobhajitelným útokem. Vyjadřujeme podporu všem ukrajinským obyvatelům.
Naší plnou podporu mají ale také ruští a běloruští obyvatelé, na které dopadá stín současné situace, s níž by mohli být nespravedlivě spojováni. V současné době jsme v kontaktu s Člověkem v tísni a dalšími místními organizacemi pracujícími s migranty, s nimiž společně hledáme nejlepší cestu, jak můžeme v této nelehké situaci pomoct.

Veřejný sál Hraničář