Kolem věnce se vždy sejde  skupina  Brňáků, dají si svařák, popovídají. Ženy se pochlubí co již upekly, muži si dají frťánka a postěžují co dostali od žen úkolů. Letos druhé světlo budeme rozsvěcet v rámci pravidelné akce „Advent se svařákem“.  Letos na ní vystoupí děti ze Základní školy v Brné, během odpoledne budou hrát dva vynikající muzikanti Vráťa Urban a Miloslav Kašpárek. Budeme opět soutěžit o nejlepší vánočku. Zkrátka bude to takové zastavení se v předvánočním shonu. 

Místo dětských radovánek v nedalekém sousedství moderního obchodního domu Labe. V pozadí významný historický objekt - gotický chrám z roku 1840. Při bombardování v roce 1945 se jeho věž vychýlila o 182 cm.
RETRO: Socialismus v Ústí nad Labem aneb jak se žilo v 70. letech

A poslední čtvrté světlo letos budeme rozsvěcet na Štědrý den. Již tradičně  se od 16 hodin koná u kapličky Štědrovečerní zpívání. Poslední dva roky přišlo kolem 450 lidí. A to nejen Brňáků. Dokonce se nám stalo, že projíždějící auto zastavilo, posádka zjistila co se to děje, zaparkovali a honem poslouchat.  Myslím, že není nutno psát, že mnozí přichází s vánočním cukrovím, vínkem, frťánkem.   

Roztleskávačky z DDM v Ústí získaly titul mistrů světa 2023  v kategorii Pom pom cheer dance juniors large teams.
Roztleskávačky z DDM Ústí nad Labem získaly titul mistryň světa 2023

Vždy nám koledy hrají Ústečtí trubači a přítomní diváci ty nejznámější koledy zpívají také. Letos již podruhé se představí ženský pěvecký sbor Baby di Brná. Několik žen pravidelně zkouší a své umění předvádí na některých akcích v Brné. A že opravdu umějí se vždy ukáže velkým potleskem přítomných.  Na všechny akce je samozřejmě vstup zdarma a všechny vás zveme.

Zdeněk Kymlička

Mohlo by vás zajímat: Ústecké podchody straší i baví. Nejděsivější najdete poblíž Setuzy

Zdroj: Deník/Jan Pechánek

Vánoční poutákSvé vánoční příspěvky nám posílejte na mail vanoce@denik.cz. Nezapomeňte uvést celé své jméno a město či okres, v němž žijete. Děkujeme!Zdroj: Redakce