Pořadatelem už 7. ročníku festivalu je katedra anglistiky Pedagogické fakulty UJEP. „Podmínkou účasti filmů a jejich tvůrců na festivalu je, aby filmy byly v angličtině a nepřesáhly délku osmi minut. Mezinárodní porota, složená ze zástupců kanceláře ústeckého primátora a americké ambasády, letos udělí ceny třem nejlepším filmům,“ vysvětluje základní rámec festivalu Anthony Laue, lektor pořádající katedry.

Studenti úzce spolupracují s poradcem z katedry anglistiky a ten je provází celým procesem tvorby filmu od napsání scénáře, přes natáčení až po postprodukci. O diváckou účast se postarají zejména spolužáci a spolustudenti tvůrců. Zájem ale potvrdily i další školy z Ústí nad Labem, Litoměřic a Děčína.

„To, že se festival otevírá studentům středních škol z celého Ústeckého kraje, dává katedře angličtiny možnost navázat kontakt s místní komunitou a rozvíjet vztahy, které, jak doufáme, mohou pokračovat i v budoucnu,“ doplňuje Anthony Laue.

Pořadatelé UJEP Student Film Festivalu počítají v programu i s možnou diskusí tvůrců, lektorů a publika o promítnutých filmech. Celkový rozsah projekční části festivalu je zhruba jedna a půl hodiny. Promítání je otevřeno pro veřejnost. Červená aula Kampusu UJEP má kapacitu 315 posluchačů a bezbariérový přístup pro cca 10 vozíčků.

Zbyněk Smetana

Mohlo by vás zajímat: Sláva! Z ostře sledované lávky zmizí dřevěná prkna. Na kolik vyjde oprava?

Z ostře sledované lávky zmizí dřevěná prkna. Město na rekonstrukci dá 4 miliony korun. | Video: Deník/Jan Pechánek