„Jsem ráda, že se nám opět podařilo poskládat v týmu bohatý kulturní program, který spojí lokální umělce s těmi mainstreamově známými a dopřeje tak návštěvníkům kulturní zážitky pro celou rodinu“ popisuje Martina Tůmová, organizátorka festivalu. „Festival původně vznikl na podporu umělců během covidu a jeho cílem bylo pomoci kulturním a vzdělávacím institucím v regionech. Od té doby jsme už objeli 21 měst, festival navštívilo okolo 50 tisíc návštěvníků, vystoupilo na něm 126 umělců nebo souborů z toho 26 souborů ZUŠ a okolo 30 místních souborů a umělců,“ vyjmenovává za pořádající agenturu Robin Fritzen.

Putovní festival během pátku nabídne koncert Anny K. (18.30), dále vystoupí zpěvák Michal Hrůza (16.30) nebo legendární kapela Olympic (20.30). Sobotní program bude patřit hlavně dětem. Na dětské návštěvníky čeká třeba unikátní dílna kreativního tvoření ateliéru Jeleni nelení, s kapelou Kujme Pikle si mohou zazpívat známé písničky z pohádek. Závěr programu bude patřit unikátnímu představení Amerikánka:Snowflakes od Viktora Tauše, která je živou upoutávkou na film Amerikánka. Je to epická show autentických zpovědí, muzikál, činohra, fashion show a další kapitola příběhu o tom, že naději, pokud se ji nerozhodneme vzdát sami, nám nikdo vzít nedokáže.

 Na festivalu Energie pro kulturu bude možné šlápnout do pedálů speciálního charitativního Oranžového kola Nadace ČEZ a svým sportovním výkonem podpořit divadelní soubor Mladá scéna Ústí nad Labem a Dům dětí a mládeže Ústí nad Labem. Případnou únavu mohou návštěvníci vyřešit odpočinkem v ČEZ Energy zóně. Kromě chill-out zóny s možností dobití mobilních telefonů v ní najdou také interaktivní hry či fotokoutek. Nedílnou součástí festivalu bude i gastro zóna, kterou jako každý rok obohatí lokální gastro podniky. (dc)

Mohlo by vás zajímat: 210 let od bitvy u Chlumce. Ústecko zažilo rekonstrukci napoleonských šarvátek

Rekonstrukce bitvy u Chlumce | Video: Miroslav Solař