„Na koncertě zněla také díla proslulého barokního skladatele Jana Dismase Zelenky, v tohoto rámci vystoupení bylo pokřtěno zbrusu nové unikátní album Dominika Wollenwebera. Hudebníka, který je v současnosti považován za nejlepšího světového hráče na anglický roh. Kmotrem alba byl radní statutárního města Ústí nad Labem pro kulturu, zaměstnanec ústeckého muzea a člen správní rady Collegia Bohemica Martin Krsek,“ ohlédl  se Petr Koura.

Dnes, tedy v pondělí 11. října, se od 19.00 hodin odehraje v ústeckém Národním domě koncert místního čtyřčlenného rockového souboru The Boom -  Beatles Revival Band.

„Toto vystoupení bude připomínkou ústeckého rodáka Heinze Edelmanna, který se podílel na legendárním britském animovaném filmu Yellow Submarine (Žlutá ponorka, Velká Británie, 1968), stal se také autorem obalu stejnojmenného slavného alba skupiny Beatles a bude též představen na roky připravované stálé expozici k dějinám německy mluvícího obyvatelstva českých zemí Naši Němci,“ řekl pro Ústecký deník Petr Koura, ředitel zmíněné prestižní expozice.

Tím ale ještě zdaleka rozsáhlý Festival Dny české a německé kultury 2021 na Severu Čech nekončí. V úterý 12. října se pak od 19.00 hodin uskuteční v budově Českého rozhlasu Sever setkání s proslulou českou operní pěvkyní Dagmar Peckovou. S hudebníkem, hercem, cestovatelem a režisérem Janem Jiráňem si zde bude povídat mimo jiné také o svém dvojím domově v Čechách a v Německu.

Ve čtvrtek 14. října od 19.00 hodin zvou  Severočeská filharmonie Teplice a její stipendisté na unikátní koncert do Domu kultury Teplice. Bude to další ze zážitků festivalu, Dnů, které vás budou zajímat i bavit.

A jedna z finálových akcí programu? V sobotu 16. října se od 18.00 hodin v synagoze v Děčíně uskuteční koncert orchestru Belfiato Quintet, který předvede například díla Leoše Janáčka, Paula Haase nebo J. B. Foerstera. Na představení i vystoupení Dnů do Ústí, Děčína či Terezína a Teplic zve ředitel festivalu Petr Koura.

Radek Strnad