Volný pohyb a cestování jsou jedněmi z neodmyslitelných výhod naší společnosti a studenti to samozřejmě ví. Málokdo už ale ví, kolik a jaké výhody skrývá program Erasmus+. „Právě o výhodách a možnostech vycestování do zahraničí budou na Departure party vyprávět studenti UJEP, kteří program úspěšně absolvovali a mají mnoho zážitků. O ty se rádi podělí,“ vysvětluje Alec Mindák, pracovník vnějších vztahů na PF UJEP.

Na akci budou, logicky, přítomni i další pracovníci oddělení vnějších vztahů fakulty, kteří rádi zodpoví jakýkoliv dotaz k programu Erasmus+. Co se zábavního programu týče, nebude chybět mezi studenty oblíbený beer-pong, aneb pivní stolní tenis, soutěžní Kahoot, řada soutěží o drobné ceny a také Live-Tinder, mezi studenty populární hra, kdy se všichni rozdělí pomocí barevných neonových náramků a jmenovek s vlajkami.

Program vyvrcholí již tradičním Silent Disco, kde zazní průřez hitů z jednotlivých zemí, do kterých se může s programem Erasmus+ z ústecké univerzity vyjet, a to díky hned dvěma DJs, mezi kterými si mohou účastníci volně vybírat. Vstup na akci Departure party vol 1. je zdarma pro všechny, včetně široké veřejnosti.

Jana Kasaničová,
tisková mluvčí UJEP