Jelikož Den svatého Patrika připadá na 17. března, bylo toto téma v uplynulém týdnu součástí výuky angličtiny napříč ročníky. Děti se naučí o významu sv. Patrika pro Irsko, něco málo o jeho životě a legendách. Letos měli žáci to štěstí, že se tyto informace mohli dozvědět od rodilého Ira, který navíc působí na univerzitě, která sama je po tomto světci pojmenována.

Profesor Ryan přednáší teologii a církevní historii na Univerzitě sv. Patrika (St. Patrick’s College) v irském Maynoothu. Okruh jeho akademického zájmu je široký. Ve svých odborných publikacích se věnuje například náboženství a rituálům středověké Evropy a zejména Gaelského Irska, středověké gaelské poezii a hagiografii. Kromě akademické dráhy má profesor Ryan i bohaté zkušenosti s výukou dětí. Šesťáci přišli na hodinu již připraveni a všichni se oblékli do zelené, což je typická barva pro tento svátek.

Skrze propracovanou interaktivní prezentaci a díky řečovým schopnostem přednášejícího se žáci o sv. Patrikovi mohli dozvědět mnohem více, než by měli možnost během obyčejné hodiny angličtiny. Profesorovi Ryanovi mnohokrát děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Jakub Mádl - FZŠ České mládeže Ústí nad Labem