Taneček, písnička, spolupráce při umělecké tvorbě, krátká rozcvička, nakonec mezigenerační souboj v rychlosti a šikovnosti s oranžovým míčem. Jednou vyhráli špuntíci, jednou senioři. Remíza byla spravedlivá, loučení bylo dojemné, všichni se už těší na úterý. To do Dobětic mezi děti a seniory přijede na bílém koni svatý Martin.

"Na tento den se vždycky moc těším, děti jsou milé, společná hodinovka před obědem mi dělá dobře. Manželka také dobře fotila, pracovali jsme oba jako památkáři," uvedl Petr Novak a pohladil holčičku po vlasech. 

"Spolupráce mezi Domovem pro seniory Dobětice a Mateřskou školkou Dobětice trvá už několik let. Pravidelně vždy první středu v měsíci dochází k nám skupinka dětí, dnes jich tu je dvacet. Pracovní název je mezigenerační setkání a program je vždy trochu jiný. Dnes děti vyráběly papírový strom, babičky jim ochotně radily, potom byla pořízena společná fotka. Pracuji tu deset let jako ergoterapeutka, děti nám moc pomáhají," tvrdila paní Jana, předcvičovala, chválila malé i ty dříve narozené.

Po hodině se rozloučili podáním ruky, oči těch zkušenějších se podezřele leskly. Těm malým byly čtyři roky, některým babičkám na kolečkových křeslech možná o osmdesát let víc, ale moc dětem fandily.

Tak zase za měsíc!