Sněhové nadílky bylo letos opravdu málo, ale i přesto se nám s dětmi podařilo si sníh užít a dokonce postavit i pár sněhuláků. Nejen paní učitelky ale i rodiče s dětmi tvořili krásné výtvarné práce na téma zima, které potom zdobily třídy a šatny. Akce vyvrcholila závěrečným Ledovým dnem, kdy děti přišly do školky v tematických kostýmech či maskách, chodily po třídách, kde pro ně byly připraveny různé překážkové dráhy a jiné pohybové aktivity.

Na závěr se všichni sešli na jedné třídě, kde si společně zazpívali a zatančili. Novinkou a překvapením byla pro děti návštěva Balónkové Evičky, která k nám do školky přijela s programem Mrazivé balónky. S dětmi si povídala o zimě, o zvířátkách z lesa nebo severních oblastí naší planety a během tohoto povídání tvořila z balónků třeba tučňáky, sobíky, kapříky, medvědy, vločky a spoustu dalších. Každé z dětí si v tento den odneslo domů výtvor z balónků a hlavně hezký zážitek.

Náměstek primátora města Ústí nad Labem Michal Mohr (SPD).
Ústí má nového náměstka primátora. Stal se jím Michal Mohr z SPD

Nejstarší děti navštívily Dům dětí a mládeže, kde si v keramické dílně vyrobily velikonočního beránka a přímo v MŠ je navštívila paní policistka, která si s nimi povídala o prevenci kriminality a seznámila je se základy dopravní výchovy. Na měsíc únor byla naplánovaná akce Masopustní průvod s krásnobřezenskými dětmi, kterou naše školka pořádá ve spolupráci se ZŠ Anežky České a zve i ostatní školky z okolí.

Letos, vůbec poprvé, se masopustní průvod musel z důvodu velice špatného počasí zrušit. To nás však neodradilo a masopustní oslavy jsme si užili v prostorách školky. Děti přišly do MŠ v masopustních kostýmech a škraboškách a za hlasitého doprovodu ručně vyrobených hudebních nástrojů se sešly na jedné třídě, kde proběhl program plný tance, zpěvu, pokřiků a hudby.

Povodňový památník na Blšance v Kryrech. Ilustrační foto.
Přírodovědecká fakulta UJEP a Český meteorologický ústav zavou na výstavu

Programem děti provázela paní ředitelka v roli královny a paní zástupkyně v roli rozpustilého šaška. Celé prostory MŠ byly provoněné vůní koblížků, koláčků a preclíků, které napekly naše paní kuchařky. Po skončení programu jsme si na nich všichni náramně pochutnali. K zábavě a veselí patří bezesporu i poutě s kolotoči a houpačkami. Proto jsme pro děti uspořádali již tradiční výlet do lunaparku v libereckém Babylonu.

Děti si zde užily jízdu na kolotoči, točily se na řetízkovém kolotoči, svezly se na elektrické mašince ve tvaru kachničky, houpaly se na houpačkách, zdolávaly různé překážky a spoustu dalších atrakcí. Všem dětem se v lunaparku moc líbilo. Závěr měsíce patřil opět našim nejstarším předškolákům. Protože se jim pobyt ve školce krátí a čeká je nástup do prvních tříd, některé základní školy pro tyto děti připravily dny otevřených dveří.

Bolek Polívka.
Šašek a syn vás pobaví v ústeckém divadle. Těšte se na Bolka Polívku

Tentokrát to byla ZŠ Elišky Krásnohorské. Děti si školu a některé třídy prohlédly, vyzkoušely si, jaké to je sedět v lavicích a plnily aktivity zaměřené na pokusy a zkoumání. Tyto dva měsíce byly, co se aktivit týče, opravdu pestré. Děti se nenudily, prožily spoustu hezkých a zábavných chvil.

Zuzana Vilímková

Mohlo by vás zajímat: V Ústí opustil své fotříky a vyrazil dodávkou na tři měsíce k moři do Španělska

Zdroj: Deník/Jan Pechánek