„Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes z kin) ve své fenomenální roli přímo z londýnského Národního divadla na plátnech kina,“ to je slogan filmu. Scénář adaptace dle slavného gotického románu Mary Shelly napsal Nick Dear, příběh vypráví z pohledu monstra. Benedict Cumberbatch i Jonny Lee Miller dostali za výkon v hlavních rolích, v nichž si alternují, prestižní cenu Laurence Oliviera. Stejně oceněn byl i Bruno Poet za nejlepší světelný design. Přímý přenos bavil 16. března 2011.

| Video: Youtube

O hudbu i zvuk k představení se postarala britská taneční legenda Underworld, jejíž svižné hity už zpestřily všechny filmy režírované Dannym Boylem.

Když byl Nicholas Hytner v roce 2003 jmenován uměleckým ředitelem londýnského Národního divadla Londýn, byl Danny Boyle jedním z mnoha režisérů, na které se obrátil s nabídkou spolupráce. Hytner a Boyle se seznámili již před deseti lety v Royal Shakespeare Company, oba tu pracovali jako režiséři. Právě tehdy se v Boylově hlavě zrodila myšlenka na zrežírování Frankensteina. Ale až po 15 letech promýšlení i Boylova „filmového rozptýlení”, se projekt dostal na scénu Národního divadla v Londýně a díky projektu NT Live i na plátna kin. Boylův Frankenstein přitahoval pozornost všech médií hlavně díky nevšednímu režijnímu principu.

Známá hra je o kreatuře sestavené z kusů těl a probuzené do světa lidí za pomoci prazvláštních chemikálií a odehrává se na začátku 19. století… 

Radek Strnad