Hra je určena dětem ale i dospělým, má ovšem jen 55 minut; vstupné je 60 korun, režie se ujal Jan Holec. A kde běžně Spektákl ve velké matce Praze najdete, nerázuje-li právě na hostovačkách po vlastmi Českými, jako zrovna teď? Malý soubor je ve stověžaté rezidentem v Šaldově divadle…

Zdroj: Youtube

Fraška o Dušanově duši vypráví příběh mladého člověka, který se na své pouti za ztracenou láskou střetává s nástrahami sedmi smrtelných hříchů. Zda tak Dušan podlehne oněm svodům temným, zahrajeme pro vás s citem velejemným!

Při vzniku inscenace se tvůrčí tým Divadla Spektákl inspiroval českou středověkou fraškou. Díky četbě starých i roky zapomenutých textů nasbírali inscenátoři materiál, na kterém vystavěli vlastní příběh obohacený o autorskou hudbu i texty písní. Pro konečný tvar byla určující herecká improvizace a rozehrávání situací, na základě kterých vznikla hravá inscenace, vhodná pro předvádění na veřejném prostranství jako jsou náměstí, dvorky či hradní a zámecká nádvoří. Nedílnou součástí je i výrazný scénický prvek- pravý vesnický žebřiňák.

Je to letní divadelní open-air projekt, vhodný pro různé kulturní i společenské příležitosti. Od svého 1. uvedení na divadelním festivalu Zlatá koruna inscenace bavila víc významných festivalů: Letní Letná, Mezi ploty, Festival Divadlo Plzeň, Mezinárodní festival divadla evropských region Hradec Králové, Mighty Sounds, Open-air Festival La Fabrika, Korzo Národní, Svátek Bláznů atd.

Premiéra inscenace byla 24. července 2014. Hrají: Jáchym Kučera, Daniela Šišková / Eva Burešová, Lukáš Černoch, Jan Jedlinský. Místní už znají Lukáše Černocha z působivých inscenací Činoherního studia v Ústí nad Labem.

Radek Strnad