15. ročník závodu „Den Labe 2024“ tradičně zahajoval páteční trénink a v sobotu vyvrcholil samotným závodem, který se jel v krásném prostředí labského údolí. Každá z posádek jela minimálně tři ostré jízdy v délce 200 metrů a podle pořadí a výsledných časů v prvních dvou rozjížďkách byla posádka nasazována do dalších jízd.

Na břehu bylo během tréninku i hlavního závodu možné zajít do odpočinkové zóny s různými stánky s občerstvením či si v klidu v ústraní odpočinout v útrobách opravené loděnice místního veslařského klubu. S ohledem na dlouhou tradici závodu jsou organizátoři připraveni na všechno. I tentokrát jim a přihlášeným posádkám přálo počasí, které se jako zázrakem zlepšovalo s prvními tréninkovými jízdami již v pátek.

Na startu nechyběla opět ani dvacetičlenná advokátní posádka s bubenicí. Mezi 36 posádkami, nechyběli ani Cákalové, Lampádla, Couvalové, Podržpádla, UJEP a další tradiční účastníci. Konkurence byla opět veliká, ale 20. místo nám slušelo a je úspěchem i výzvou pro příští sezonu.

Michaela Urbánková, Michal Vejlupek a Zdeněk Grus, regionální představitelé ČAK pro severní Čechy

Mohlo by vás zajímat: Dračí lodě ovládli Cákalové. Je to cirkus na kolečkách, který mě baví

Dračí lodě ve Vaňově 2024. | Video: Martin Mudroch