Výrobky chráněných dílen s vánoční tematikou jsou mezi zaměstnanci Skupiny ČEZ velmi oblíbené. Proto se letos opět objevily stánky v elektrárnách Ledvice, Tušimice a Prunéřov. Nechyběly ani v Teplárně Trmice a děčínském sídle ČEZ Distribuce. Vánoční ozdoby, svíčky, keramika, ručně šitá nejrůznější zvířátka a další třeba pro domácnost užitečné předměty, byly pro mnohé velikým lákadlem. K mání byly samozřejmě i tradiční pochutiny, jako například na různé způsoby nakládaný hermelín, utopenci, klobásy, sváteční brambůrky, med a podobně.

Vánoční trhy odstartovaly již 27. listopadu v Elektrárně Tušimice, o den později se konaly i v Elektrárně Prunéřov. V obou případech zde měly zastoupení kadaňská RADKA, AnnKas z Litoměřicka a Portus Davle. Jejich celková tržba za oba dny činila 19 269 korun. AnnKas a Portus pak zavítaly i na trhy v Elektrárně Ledvice a Teplárně Trmice. V prvním případě se k nim připojil i nedaleký Dětský domov Tuchlov, který nabízel rukodělné výrobky svých dětských obyvatel. Energetici z Elektrárny Ledvice si nakoupili za celkem 7 810 korun. Prakticky stejně tolik (7 831 Kč) utratili na trzích i zaměstnanci Teplárny Trmice.

V děčínském sídle ČEZ Distribuce šly jako vždy na odbyt keramické předměty, svíčky a drobné šperky Sdružení Tulipan z Liberce a šité hračky z Fokusu Labe v Ústí nad Labem. Celkem zde dílny utržily 17 500 korun. „Na Vánoční trhy v Děčíně se vždy velice těšíme. Jelikož jsme toho letos měli hodně, nečekali jsme ani na tradiční pozvání, ale sami jsme se ozvali, že máme opět zájem. Potřebovali jsme si totiž sladit děčínský termín s těmi ostatními. Trhy jsou přitom pro nás krásnou příležitostí prezentace šikovnosti našich klientů. Ti pak vidí, že jejich dílo nepřijde vniveč a dokáže potěšit ostatní. Musím přiznat, že už nyní se těšíme na příští rok a pokud budou, určitě zavítáme i Velikonoční trhy, na které rovněž pravidelně jezdíme,“ uvedla Šárka Feige, vedoucí chráněných dílem Sdružení Tulipan Liberec. 

Vánoční trhy chráněných dílen proběhly v 16 lokalitách Skupiny ČEZ po celé České republice. Jak již bylo výše uvedeno, energetici na severu Čech přispěli na dobrou věc (zároveň tak doma potěší někoho blízkého pěkným vánočním dárkem) celkovou částkou  52 410 korun.  V rámci všech lokalit Skupiny ČEZ si oslovené chráněné dílny, přišly (pochopitelně v různém poměru dle tržeb) na 698 109 korun.

Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy