Od 19 hodin budou připravené stánky s vínem a občerstvením a promítání začne ve 21 hodin. Jako bonus od 14 hodin probíhá v sadech hudební Malý Hamburk. Vaše vstupenky a balíčky posezení zůstávají i nadále v platnosti. Děkujeme za pochopení,“ informovali organizátoři akce.


Film Matky představuje čtyři nejlepší kamarádky, které jsou sebevědomé, chytré, užívají si, probírají spolu chlapy, vztahy a sex. K tomu se ale taky starají o děti, nebo je právě porodily, případně jsou těhotné. Sára (Hana Vagnerová) má hezký zadek, a tak ho začala fotit a žít ve světě sociálních sítí. Hedvika (Petra Hřebíčková) žije tak trochu ve zlaté kleci, její manžel workoholik (Jiří Langmajer) moc doma není, a tak není divu, že ji okouzlí mladý zpěvák David (Vladimír Polívka).

Zuzana (Sandra Nováková) je po rozchodu s Kamilem (Václav Neužil) bez peněz, prostě upracovaná a uhoněná matka dvou dětí. Zato Eliška (Gabriela Marcinková) má skvělého kluka (Štěpán Benoni), nesnesitelné rodiče, je těhotná a je jí špatně úplně ze všeho. Ale hlavně mají jedna druhou… Režisérem filmu je Vojtěch Moravec, Začínající režisér, toho času student hrané tvorby na půdě Filmové Akademie Miroslava Ondříčka. Natočil několik krátkometrážních filmů, v poslední době sklidil úspěch s filmem Turbodiesel a také se znělkou pro 8. ročník Festivalu Studentských filmu v Písku. (mm)