Od června do srpna 2023 zopakuje ústecká univerzita loňskou úspěšnou sérii promítání filmů ve svém kampusu. Venkovní amfiteátr univerzitního městečka se osvědčil jako dokonalý prostor pro dokonale letní aktivitu a návštěvníci Filmového léta s UJEP se v něm pohodlně zabydleli.

 „Divákům jsme se snažili zajistit ještě větší pohodlí, a tak se mohou v amfiteátru těšit na měkké podsedáky, a tedy pohodlnější posezení. Zároveň prošla inovací i terasa před kavárnou Kampuska, i odtud si návštěvníci vloni zvykli produkci sledovat,“ říká Ing. Ondřej Kounovský, vedoucí oddělení marketingu a propagace na UJEP. Počínaje červnem do konce srpna bude UJEP každý čtvrtek od 17:30 h uprostřed kampusu promítat filmy s různorodou tematikou. Zahájí hned 1. 6. 2023 projekcí filmu Přání k narozeninám a do konce měsíce již nyní může veřejnost vybírat ze šesti titulů červnového programu. Šesti proto, že končí škola a začínají prázdniny.

Na benzince v Ústí představili, jak jde díky přečištěnému použitému kuchyňskému oleji jezdit ekologicky.
Osmažíte řízek, na použitý olej pojedete. Vybírají ho na benzince, nejen v Ústí

 „Na začátek prázdnin, stejně jako vloni, jsme zařadili výjimečnou nečtvrtkovou projekci filmu pro děti jako rozloučení se školním rokem. V pátek 30. 6. 2023 tak zveme děti již od 10:00 h na promítání animované komedie Kocour v botách: Poslední přání,“ upřesňuje Ondřej Kounovský.

 Netradiční formát má také produkce 22. 6. 2023 spojená s předchozí přednáškou Nepálem křížem krážem/ (obyčejné) příběhy z nížin a velehor. Fandové lezení v nejvyšších horách světa se v kampusu osobně setkají s jedním z nejúspěšnějších českých himálajských lezců Honzou „Trávou“ Trávníčkem. Před promítnutím dokumentů Expedice Manáslu 2011 a Expedice Cho Oyu 2016 (nevidomí sportovec Honzík Říha se pokouší o výstup na svou první „osmitisícovku") s ním budou moci prožít a sledovat napínavé vyprávění z vysokohorských expedic. Filmové léto s UJEP počítá také s tradičními úvodními soutěžemi pro diváky. Atmosféru toho pravého letního kina zaručuje propojenost amfiteátru s kavárnou Kampuska. Zde je možno si kromě skvělé kávy a sladkých pochutin dát i letní koktejly. K promítání se bude grilovat a nebude chybět ani klasický popcorn.

 

Ústečtí zastupitelé budou rozhodovat o případném odkoupení Bloku 004 první pondělí v červnu.
Ústí chce odkoupit „díru“ na Mírovém náměstí. Vlastník s dohodou souhlasí

„UJEP promítá zdarma, pro kohokoliv a za jakéhokoliv počasí. Navíc nemusíme čekat na tmu, velkoplošná obrazovka amfiteátru je viditelná i za slunečné oblohy, a tak k nám mohou diváci přijít třeba rovnou z práce“ uzavírá Ondřej Kounovský. Každý čtvrtek celé léto tedy stačí přijít do univerzitního kampusu, pohodlně se usadit před obrazovkou nebo na vlastní dece usednout do trávy, a zhlédnout s univerzitou a přáteli film týdne. Lehátka, deky i deštníky jsou k zapůjčení.

Jana Kasaničová, tisková mluvčí UJEP