„Naše první pacientka, paní Eva, mohla díky této nové fixaci pro svou třídu zorganizovat pobyt v Paříži. Fixaci si vedle pohodlnosti chválí i jako hezký módní doplněk oproti klasickým sádrovým dlahám,“ říká lékař Kliniky úrazové chirurgie FZS UJEP a MNUL MUDr. Vojtěch Kunc, Ph.D.

Nová odlehčená fixace je vhodná především po operacích horní končetiny, kdy je použita jako ochrana zavedeného osteosyntetického materiálu. Tak tomu bylo i u paní Evy, kdy lékaři MUDr. Vojtěch Kunc, Ph.D., a MUDr. Roman Mišičko řešili složitější vazivové poranění zápěstí pomocí titanových kotviček a transfixací dráty.

Podívejte se na Ústí nad Labem z výšky.
Podívejte se na Ústí z výšky. Mariánská skála i Labe vypadají impozantně

„Oproti zavedeným plastovým fixacím je Opencast výrazně vzdušnější a tím i mnohem komfortnější na udržování hygieny. Možnosti jejího použití vždy upřesní ošetřující lékař a poté aplikuje náš specialista na tvorbu fixací Tomáš Zimerman,“ dodává MUDr. Vojtěch Kunc, Ph.D.

Krajská zdravotní

Bývalý přední severočeský tenista Jiří Kalhous z Ústí nad Labem, který pracoval jako inženýr v Armaturce, oslavil kulaté jubileum 80 let. Na snímku je se synem Jiřím - tenistou a lékařem z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.
FOTO: Tenista Kalhous oslavil 80 let, hrál ligu za Ústí nad Labem