Poslední úspěch si užily dne 21. května v Čáslavi na mistrovství ČR, kde získaly krásné druhé místo. Dne 28. května je čeká mistrovství světa v Teplicích a 29. května finále ČR v soutěži Czech Dance Tour, ve které jak v regionálním, tak zemském kole, získaly zlaté medaile. Do Chorvatska na mistrovství světa se vypraví v době od 24. do 26. června.

Skupinové formace Marionetek zahrnují sestavy s hůlkou i nácvik pomponových sestav. Úspěšné byly dívky i se skladbami Motýlí říše a Notový orchestr v minulých letech, kde další postup tehdy zhatilo přerušení sportovního života kvůli covidu. Marionetky ustály těžkou dobu covidovou a ve své činnosti nadále s obrovským nasazením pokračují.

Obdivujeme nadšení, disciplínu a chuť holek tvrdě sportovat a reprezentovat své město i přes obrovskou finanční náročnost tohoto sportu, kde zoufale chybí podpora sponzorů. Vidět můžete Marionetky kromě mnoha soutěží a přehlídek na různých akcích jako jsou pálení čarodějnic, oslavy výročí Ústí nad Labem, oslavy Dne dětí, sraz amerických strojů v Trmicích u Globusu dne 8. května, kdy tuto akci celou doprovázely. Marionetky mohou zatraktivnit i vaše firemní akce.

Pokud byste se chtěli podílet na podpoře sportování mládeže a stát se našimi sponzory, oslovte trenérky Blanku Veselou (kontakt: 607 557 038, e-mail: mažoretky-usti@seznam.cz) nebo Michaelu Novákovou (kontakt: 731 710 881).