Nenápadná budova, na vchodových dveřích cedulka s označením LakoPlast. V prvním poschodí klubovna, za prosklenou stěnou několik nasvícených profesionálních kulečníkových stolů zahraniční výroby, řada pohárů, výstřižky z novin, výkonný vysavač a skupinka nadšenců. V neděli 28. května se tam hrálo finále Mistrovství České republiky v trojbandu. Šestnáct zkušených mužů, všichni ve společenském dresu, kde se vyžaduje motýlek, vestička, lakovky, černé kalhoty a bílé rukavičky. Své zástupce vyslala Praha, Ostrava, Kladno, Brno, Prostějov a Trmice. Ne každý se tam dostal, loňský titul obhajoval Štěpán Kohout z Ostravy. V pátek 26. května měl úvodní slovo pořadatel, losovaly se čtyři skupiny po čtyřech hráčích, do sobotního čtvrtfinále postoupila šťastná osmička. Všichni se znají, navzájem si fandí, republikový titul pro sezonu 2022/2023 vyhraje pouze jeden z nich. Tentokrát to byl bývalý hráč Trmic, v současné době hrající za Bc Vítkov Praha Adam Kozák.  

Ústečtí zastupitelé budou rozhodovat o případném odkoupení Bloku 004 první pondělí v červnu.
Ústí chce odkoupit „díru“ na Mírovém náměstí. Vlastník s dohodou souhlasí

„Tohle je poslední kulečníkový turnaj v těchto prostorách, jsem moc rád, že se nám podařilo s městem vyjednat důstojné podmínky pro další sezonu. Musíme se přestěhovat ! Mistrovství České republiky se tu hrálo několikrát, v klubu je dvacet stálých hráčů, hrajeme několik soutěží včetně té nejvyšší,"  vysvětluje na úvod Jiří Skriba. Na hospodský kulečník zapomeňte, taky se hraje na stolech zn. Soren Sogard a Bismark, každý hráč má své oblíbené tágo ve speciálním pouzdru, cena těch nejlepších se neprozrazuje. Každý stůl je nově potažen, rozhodčí má digitální zápisník skóre, všude je čisto, při hře se vyžaduje naprostý klid.“

Ústecký sportovní kulečník několikrát měnil své pozice. Hrálo se v Chabařovicích, na SKP Sever, ve Všebořicích. Od roku 2014 je pod hlavičkou BC LakoPlast Trmice Spolek. Nemyslete si, máme tu několik mistrů republiky, hráči jako Martin Vedral, Adam Březina, Vlastislav Tauterman oblékli i reprezentační dres. Náš velký talent Adam Kozák přestoupil v loňském roce do Prahy, což je škoda, dnes vyhrál. Všichni stárneme, chybí střední generace, mládež," svěřoval se rozhodčí Ivan Kohút (75). Do padesátky prý hrával fotbal, potom přesedlal na kulečník. Směje se a v chytrém telefonu ukazuje fotky kamarádů, které proháněl na hřišti. Töpfer, Schmitzer, Knop, Hrušinský, Suchořípa, atd. „Všechny je znám ze Střekova, trochu jsem jim tenkrát opravoval divadlo," tvrdí usměvavý vypravěč. 

Knihobudka v Býčkovicích stojí přímo před obecním úřadem.
FOTO: Používáte knihobudky? Najdou se v nich Bible i Marxovy spisy

Velký turnaj skončil, pohár vítěze zvedl nad hlavu místní odchovanec Adam Kozák, který ve finále porazil mnohonásobného Mistra České republiky Ivo Gazdoše z BC Ostrava. Předseda místního klubu a hlavní pořadatel akce Jiří Skriba je rád, že poslední turnaj v Trmicích vyhrál právě on. Dnes hraje Adam v Praze, ale trmická stopa zůstává. 

Miroslav Vlach

Nejhůře zničené silnice v Krásném Březně jsou ve Výstupní ulici a na ní navazující Neštěmické ulici. Ta první se dočká oprav i letos, ta druhá si bude ještě muset počkat.
Dva roky. Rekonstrukce silnice z Dobětic do Krásného Března se pořádně protáhne