Všechny dráhy byly v sobotu 28. ledna obsazené na dvě hodiny, bílé kuželky ochotně padaly do propadliště, v sázce byly pomyslné čtvrtletí vavříny pro ty nejlepší. Další turnaj bude v dubnu, v září a v listopadu.

Mezi muži vyhrál tentokrát pan Matička, který nasbíral ve dvou kolech 265b, mezi ženami kralovala paní Rabiňáková (225b). Většina hrála pravačkou, jedinci zaměstnali levačku, některé dámy používaly obě ruce najednou. Samozřejmě základem úspěchu byl střed, váha koule, někdo zkoušel i rotace. Problémem všech byly tzv. parohy (kuželky po stranách), nebo jedna kuželka u kanálu. Obsluha byla perfektní, pizza chutnala všem.

„O bowling je stále zájem, hrají se tu podnikové turnaje i soutěže amatérů. Ti, co bowling opravdu umí používají speciální pomůcky, mají své koule. Potom je to samý strike,“ tvrdil Zdeněk za pultem.

„Nový rok vždycky začínáme bowlingem. Dnes je nás tady kolem čtyřicítky, samozřejmě je tu prostor pro výměnu zkušeností, někdo vzpomínal na Vánoce, někdo se soustředil pouze na hru, další se ptal na připravované výlety. V loňském roce jsme byli ve Františkových Lázních, na Moravě i na Slovensku. Letos začínáme v dubnu výjezdem do Sezimova Ústí, v plánu jsou Bořetice , v září navštívíme Roháče,“ prozradila paní Černá v oranžovém svetru. Aktivní senioři nesedí doma.

Miroslav Vlach