"Byl jsem tu několikrát s vnukem, když u dřevěného totemu pózovali indiáni. Kluk byl nadšený, musel jsem mu koupit ve městě luk. Dokonce má fotku s Vinnetuem. Ještě, že nechtěl koně," smál se vousáč. " Dnes jsem vytáhl na procházku k Labi manželku a skončili jsme kousek od kapličky. Nevěděl jsem, že je v Brné posvícení, soutěž, písnička s gulášem. Bylo to fajn. Určitě lepší, než televizní zprávy," svěřoval se pan Karel ze Střekova. 

Pod velkým stanem byly dřevěné lavice obsazené, odborná komise kolem Žáčka a Doranta ochutnávala soutěžní guláš z několika hospod, na druhé straně paní Kymličková střežila nádherné koláče plné mandlí, tvarohu, máku, povidel a ořechů. Dvě krasavice ve slušivých krojích nabízely čerstvý chleba s bůčkovou pomazánkou, místní vinař se chlubil burčákem, pan Vincent z Klíše nabízel voňavé koření a přidával k receptům košilaté vtipy. " Tenhle znáte? Jo, moje koření chválil i herec Donutil, setkal jsem se s ním jednou v Zubrnicích. Natáčela se tam nějaká pohádka, já hrál drába," dušoval se upovídaný chlapík. 

"Jsem rád, že zase přišlo hodně lidí, chtějí se bavit, společně si zazpívat známou písničku, ochutnat dobré jídlo, na chvilku zapomenout na každodenní problémy. Musím omluvit kapelníka Ústeckého výběru Milouše Jíru, chytly ho záda. Vede náš ženský sbor, který tu dnes také vystoupí," s mikrofonem v ruce vysvětloval hlavní pořadatel.  

Odborné poroty vyhlásily vítěze, kolem páté odpoledne přicházeli další a další zájemci o pohodový večer. " Veselá Brná je fakt pohodová. Příští sobotu 14. října přijďte k nám. Chystáme zabíjačku a ochutnávku pivních zásob z garáží," tvrdil Jiří Šťovíček, manažer Pivovaru Hotelu Na rychtě. Kdo odcházel poslední nevím, ale určitě si zpíval. 

Miroslav Vlach

Mohlo by vás zajímat: Je to šifra od Kazmy, vtipkovali Ústečáci o provizorní opravě dlažby na náměstí

Provizorní dlažba vyvolala nechtěnou pozornost, brzy ale zmizí. | Video: Janni Vorlíček