"Hospoda U Kastnerů je stále mimo provoz, to však neznamená, že taneční sál je opuštěný. Dnes tu je dětské dýňování, koncem měsíce dostanou šanci dospěláci. Samozřejmě bude živá hudba, trmický halloween bude plný barev a převleků," tvrdila Kateřina Veltruská. Dýně dodali místní zahrádkáři, na pevné desce ležely speciální nástroje, rydla, šablony, svíčky, obvazový materiál. Vypadalo to jako na operačním sále.

Ilustrační foto
Vražda v Ústí za bílého dne. Kriminalisté zadrželi podezřelého, zbraň hledají

Někdo kuchal oranžový předmět pod dohledem zkušeného znalce, někdo postával nad papírovou předlohou, někdo dokonce hledal inspiraci v chytrém telefonu. " Tohle bude hlava vlka," tvrdil dvanáctiletý Radek. Jeho kamarád si připravil na stůl tři dýně. "Ta největší bude mít obnažený mozek a v ústech další dýni. Takový pohádkový Otesánek," vysvětloval svůj záměr desetiletý Erik. Pouze jedna dýně měla rohy a z dálky vypadala skutečně zajímavě.

"Je to hlava severského bojovníka. Předlohu jsem dodal já, šikovné ruce patří mamince," prozradil Filip. Malá Barborka z Koštova měla indiánskou dýni, ten nejmenší klučina si zahrál na Hamleta.   

Ilustrační foto.
Lidé v Ústí budou bez vody. Víme, kde se chystá odstávka

Podmanivá hudba uklidňovala tvůrce, ti nejmenší dokonce na pódiu tancovali. Jedna dýně se smála, další naháněla hrůzu. Výtvory si děti odnesly domů, večer budou hlídat jejich sny. No řeknu vám, parádní akce. Jak to bylo u vás?

Miroslav Vlach

Střekovská kamera 2023.
FOTO: Střekovská kamera zná své amatérské hrdiny, zaslouží si potlesk