V úterý 5. prosince kolem půl čtvrté odpoledne se konečné nadělovalo. „V loňském roce jsem tu nebyl, ale ten Lucifer je fakt dobrý. Vůbec celý trolejbus je fajn, takhle by mohl jezdit po celý rok,“ směje se osmiletý František. Do diskuse se zapojuje i jeho kamarád. „Čertů se nebojím, sice jsem dostal minulý týden trojku z češtiny, ale hned jsem si ji opravil. Ten chlupatý je skvělý, dokonce mi napovídal, ale krampusáky nemám rád. Maruška, to je mladší sestra, jednoho viděla v televizi a brečela,“ tvrdil borec z Bukova.

 „Tak kdo bude první? Bez básničky nemáte šanci a pěkně nahlas, Lucifer se špatně vyspal, je nahluchlý a nemá rád mobilní telefony. To víte, s čerty nejsou žádné žerty,“ tvrdil anděl u dveří. 

Beseda městské policie s žáky ze ZŠ v Neštěmicích se nesla i v mikulášském duchu.
Strážníci besedovali s žáky v Neštěmicích. Upozorňovali na šikanu či záškoláctví

Dopravní podnik vyslal do akce hned několik Mikulášů, proutěné košíky měli plné dobrot, umounění čerti postávali stranou, nechtěli provokovat. „Vidíte sám, přepravní pytle jsme nechali v garáži, uhlí a brambory tu neuvidíte, tady jsou pouze hodné děti. Lucifer je úplně propocený hrůzou, Kniha hříchů je prázdná, jedna básnička střídá další. Jen na malou chvilku tu zazněl pláč, ale Mikuláš zamával zlatou berlou a byl klid,“ vysvětloval jeden z pekelníků.

Vyzdobený trolejbus se konečně rozjel, na několika místech zastavil, aby dětem udělal radost. Na cestu mu mávala i sedmiletá dívenka. „Moc se mi to líbilo, napočítala jsem šest čertů, pět Mikulášů a několik andělů. Ten hlavní anděl byl opravdu krásný, skoro jako z televizní pohádky. Také jsem měla křídla, ale doma je sundám. U večeře by mi překážely,“ tvrdila šikovná Klaudie.

Jak to bylo u vás?

Miroslav Vlach 

Mohlo by vás zajímat: Vánoční trhy? Líbivá výzdoba, svařák za šedesát, sváteční nálada zdarma

Zdroj: Janni Vorlíček