V úterý 23. května bylo školní atrium plné, tolik diváků nemá ani fotbalová Arma. Zástupkyně ředitele Lucie Gerychová popsala program, role komentátora se ujal učitel tělocviku David Cihlář, přesně v 15.00 byla zahájena přehlídka talentu a šikovnosti. Začínali ti nejmenší, končilo se hromadnou diskotékou.

Podívejte se na Ústí nad Labem z výšky.
Podívejte se na Ústí z výšky. Mariánská skála i Labe vypadají impozantně

Jedna skupinka měla barevná křidélka, další zaujala moderním tancem, potom přišly na řadu čáry a kouzla. Námořníky v pruhovaném vystřídala filmová písnička, najednou se ten báječný svět smíchu a zábavy zastavil, na scénu dorazili lovci mamutů. Kamenné sekery, oštěpy, zjizvené tváře bojovníků v záhadných kožešinách a nebezpečný oheň. Drsnou scénu klidným hlasem popisovala  Alenka ze 4.B a diváci nešetřili své dlaně. „Zrovna jsme ve škole probírali povinnou četbu Lovce mamutů, všem se kniha líbila, rozhodnuto bylo během několika minut. Na třídní schůze jsme požádali rodiče o součinnost při výrobě kostýmů a zbraní, asistentka Markétka zhotovila sošku Věstonické Venuše, jednoduchý scénář se propojil s textem," vysvětlovala učitelka Zuzana Poupětová. Závěrečnou show s barevným padákem obstarali páťáci a písnička připomínající heslo  legendárního Emila Zátopka vrátila všechny na zem. 

Když nemůžeš, tak přidej víc,.
zakřič prostě z plných plic, 
že na to máš, že to dáš.....


David Cihlář roztančil mladou scénu, Makarena byla slyšet u kostela i na stanici autobusu. Léto začíná, prázdniny se blíží. Tahle Letní slavnost se fakt povedla, tvrdil to i malý tanečník za plotem.   


Miroslav Vlach 

Rozvoj ústecké tramvajové sítě začal před 120 lety, dnes už tramvaj nepotkáte
OBRAZEM: Cink, cink, znělo už za časů monarchie. Dnes tramvaje v Ústí nepotkáte