Dnes se o nich mluví v parlamentu, vláda chystá důchodovou reformu, slibuje, přesvědčuje, dobře placení poradci mlží. Nebojte se, nebudu opisovat černou kroniku z internetu, hledat bezbariérový vstup pro vozíčkáře, polemizovat o důchodových výměrech současných třicátníků. Já chci pouze chválit!

Jarní rej, tak se jmenovala akce která zaplnila prostory restaurace v kulturním domě Ústí nad Labem. K poslechu a k tanci hrála skupina Krušnohorka, zkušení hudebníci přijeli z Krupky. Připravena byla zajímavá tombola, dechovku střídala ABBA. " Kapela byla založena kolem roku 1950, v tomto složení hrajeme tak třicet let. Zpěvačku jsme nikdy neměli, za klávesami sedí a zpěvem provokuje Láďa Svoboda," tvrdil kapelník Pavel Zeman.

Sládek Pavel Rottenborn, minipivovar Na Rychtě, Ústí nad Labem.
Sládek z Rychty: Pokles výroby Mazla začal už zákazem kouření, letos pokračoval

Nejlepším tanečníkem byl označen bělovlasý, štíhlý elegán, který šokoval svým věkem. " Dvaadevadesát let mi bude v červnu. Tanec beru jako zdravotní terapii, je to zásluha především mé ženy. Tancovat jsem skutečně neuměl," tvrdil pan Matoušek, který s manželkou za dva roky oslaví briliantovou svatbu (70). Pochvalu si vysloužila i paní Jana, která k zajímavým šatům přibalila i klobouček. Závěrečný potlesk patřil všem! 

Vítání občánků na Severní Terase v Ústí nad Labem.
Vítání občánků na Severní Terase. Podívejte se, jak to slušelo dětem a maminkám

Jsem rád, že většina seniorů nezatracuje chytrou technologii. Je dobře, že Univerzita třetího věku při UJEP má stále nové zájemce. Pochvalu zasluhují kluby aktivních seniorů. Bez hlídacích babiček a šikovných dědečků by mnohé mladé rodiny měly velké problémy. Lidský věk se prý prodlužuje, važme si stáří.


Miroslav Vlach