Učitelku tělocviku Věru Kopeckou znají aktivní ženy v celém Ústí, vedla různé sportovní kluby, lidské tělo dobře zná, je přísná, věcná, náročná. Pozná velmi rychle, jaký sportovní potenciál má školák na druhém stupni základní školy. Ukazuje na vystavené poháry získané v květnu. Školní regata Česko vesluje, dračí lodě, Přebor škol v orientačním běhu, Mladý záchranář, Pohár rozhlasu v atletice.

„V Račicích jsme převzali dokonce ocenění nejrychlejší základní škola za rok 2022-2023. Základní měřitelnou pomůckou byly veslařské trenažéry, závodily dívčí, chlapecké a smíšené štafety. Do Ústí jsme přivezli dvě zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Koncem května jsme bojovali v Klášterci nad Ohří v atletickém krajském finále o Pohár rozhlasu a získali stříbro. Tomáš Řízek se zranil ve skoku dalekém a nemohl startoval ve štafetě, což rozhodlo. Na první místo nám chybělo 26 bodů!

V soutěži Mladý záchranář jsme postoupili do krajského kola, které se uskuteční příští týden v Terezíně. V okrese jsme byli druzí. Tahle škola má skvělou ředitelku a výborné žáky. Všechny je jmenovat nemohu, ale úžasná je Anička Vlasáková, Vojta Stříbrský, Tomáš Řízek, Lukáš Mráz, Ludmila Bobková, Tomáš Vaněk, Sára Marková atd. V září se stěhuji mimo kraj, v ZŠ Anežky České končím, nějakou stopu jsem tu snad zanechala, všem držím palce, budu vás sledovat, jste borci, fakt hustý, " prohlásila Věra Kopecká a zapózovala s těmi nejlepšími. 

Ve čtvrtek 15. června se v aule školy uskuteční Společenské odpoledne, kde na sportovní talent naváží další. Bude se zpívat, tančit, recitovat, soutěžit. Prázdniny se blíží, škola se pomalu loučí. Jak to bude u vás?  

Miroslav Vlach

Mohlo by vás zajímat: Na ústeckém náměstí vyhrává kapela šesti muzikantů

Romská kapela vyhrávala na Mírovém náměstí | Video: Pigula Topi