V roce 2004 došlo k přeskupení a mírné redukci počtu muzikantů na 10, z čehož téměř polovinu dál tvořila dechová sekce - (trp, tenor sax, alt sax, pozoun), na níž si kapelník coby dechař vždy zakládal. Tehdejšími členy byli Robert Štolba (bicí, klavír), Pavel Houfek (zpěv), Zdeněk Grossmann (pozoun), Michal Míšek - kytara, Jindřich Matoušek – bicí plus Kateřina Klierová - zpěv. Kapela hrála až do roku 2006, kdy odešel kapelník Jiří Němec za svým „australským dobrodružstvím". V roce 2013 byla kapela opět obnovena, a to díky náhodnému (ale též osudovému) setkání Jiřího Němce s fenomenálními muzikanty bratry Berhardtovými: Nikolasem (baskytara) a Markem (klavír i zpěv) na jednom z jam session v klubu Domov v centru Ústí nad Labem. Dva noví členové tak dost zásadně přispěli k rozhodnutí obnovit kapelu samotnou, rovnou ke vzniku svěžího Funky Town se šesti kmenovými členy, který v této podobě (s rozšířením o kytaru Michala Míška), trvá až do dneška.

Aktuální sestava kapely tak je: Jiří Němec - saxofon, kapelník, Karel Feltl - trubka, Kateřina Klierová - zpěv, Jindřich Matoušek - bicí, Marek Bernhardt - klávesy, zpěv, Nikolas Bernardt – baskytara i Michal Míšek – kytara. V té sestavě pobaví v pátek od 19.00 právě na náplavce. A samo KOLOcafé i kapela srdečně zvou…Vystoupení se ruší, kvůli předpovědi počasí, která hlásí bouřky a déšť

„V jiném složení získala naše kapela nový zvuk i celkový hudební projev. V začátku bylo v plánu pokračovat v hraní převzatých skladeb, nicméně při jedné ze zkoušek bratři Bernhardtové přinesli vlastní skladbu, kterou Jiří Němec obratem doplnil textem i aranžmá dechů. Vznikla tak první přelomová skladba „I Just Want To Dance“, která díky své neotřelé i chytlavé melodii, textu a rytmu od počátku má u publika velký úspěch.

Na základě tohoto poznatku už bylo jasné, že se Funky Town musí vydat cestou vlastní osobité tvorby. Následně vznikl song „Falling High a Soleado“, kde se vyprofilovalo tvůrčí jádro kapely. V ní bratři Marek i Nikolas Bernhardtovi obstarávají harmonickou a melodickou složku, Jiří Němec pak je doplní hlavně texty, aranžmá dechů i melodickými linkami.

Hlavní hudební inspirací kapely je tak soulová hudba, groove i disco hudby 70. a 80. let a též moderní odnože těchto stylů. Tím vzniká osobitý styl kapely Funky Town, která se žánrově nevymezuje. Jak je již uvedeno na našem webu - rádi proplouváme všemi "vodami" soulu, jazzu, RnB, disca a neomezujeme se striktně na konkrétní hudební styl. Baví nás žánrová pestrost a věříme, že stejně tak baví a oslovuje i naše posluchače všech věkových skupin.

Jirka Němec (Funky Town) a Radek Strnad