„Jsem tu dva roky, plánů jsem měla v hlavě daleko víc, všechno se stihnout ale nedá. Úpravy na hřišti, nová dlažba, venkovní terasa, přístřešek pro golfová vozítka s dobíjením, jóga, letní kino, dětský den a do toho každý víkend turnaj. Nový personál, restaurace je otevřená každý den pro veřejnost, byla tu už i svatba. Cyklisté už vědí, že divočáka tady nepotkají," směje se Nikol Wicherová. Červená blůzka ji opravdu slušela. 

Z akce Den s Březňákem.
FOTO: Pivo, hudba, dobrá zábava. Lidé oslavili kulaté jubileum pivovaru Březňák

Přesně v deset hodin dopoledne mladý startér vítal první čtyřčlenné flighty na jamce číslo jedna. „To víte, že také hraji golf a moc mě to baví. Bydlím v Ústí, reagoval jsem na nabídku, zvládl jsem odborný kurz a zkoušky, nyní tu každý víkend vysvětluji pravidla," tvrdil osmnáctiletý Petr Kasper. V posledním flightu byl mladý muž na speciálním vozítku, dobře hřiště znal, dokonce tu v minulosti dělal maršála. "Jsem členem klubu Terasy a zároveň plním úkoly reprezentačního týmu paragolfistů. Při hře žádné úlevy nemám, což mi vyhovuje, všechno musím zvládnout sám od řízení vozidla, po naložení a vyložení speciálního pohonné jednotky, která mi umožňujme hrát," tvrdil Milan Turek, který startoval v srpnu v České Lípě na Mezinárodním mistrovství ČR v golfu hendikepových. Letos byl v rámci světového poháru několikrát v zahraničí, nyní se chystá do Itálie.

Slavnosti vína a burčáku 2023, Lidové náměstí, Ústí nad Labem
OBRAZEM: Lidické náměstí v Ústí provoněl burčák a rozezvučela cimbálovka

Ředitel Ústeckého poháru Jan Münster st. nestál stranou, do svého flightu přibral rodinné příslušníky, zvládl hru, přípravu akce, poděkování sponzorům i vyhlášení výsledků. U mikrofonu mu asistoval Ivan Soukup a Nikol Wicherová. Cen bylo opravdu dost, nikdo však nevěděl, kdo pozvedne nad hlavu putovní pohár pro absolutního vítěze. K překvapení všem to byl Nguyen Xuan nghia (Vietnam). "Hraji golf pět let, moc mě to baví. Jsem trochu zaskočen výsledkem, byli tu jistě lepší hráči s podstatně lepším handicapem, než mám já (8), prostě jsem měl štěstí," směje se sympatický sportovec a přijímá gratulace od kamarádů. Hudební skupina Fonotest převzala pomyslné žezlo zábavy, došlo i na taneček. Příští rok to bude hustý, dvacátý štítek je prozatím čistý. 

Miroslav Vlach

Mohlo by vás zajímat: Gripeny nad Ústím! Nebe plné letadel přilákalo tisíce lidí

Zdroj: Deník/Vladimír Mayer