Mistrovství slavnostně zahájil plk. Ing. Petr Klíma, náměstek ředitele HZS Ústeckého kraje pro IZS a OŘ a dále závodníky přivítal zakladatel společnosti HUDY sport a.s., a zároveň vynikající horolezec pan Jindřich Hudeček. Třicítku závodníků čekalo v základní části zdolání tří kvalifikačních lezeckých cest obtížnosti 6a, 6b+ a 6c+. Do finále automaticky postoupili všichni závodníci, kteří v souladu s pravidly přelezli všechny tři kvalifikační cesty (tzv. TOP) a do patnácti nejlepších je doplnili dva závodníci s nejvyšším počtem bodů.

Sypač. Ilustrační foto.
Dopravní komplikace nekončí. Meteorologové varují před nočním sněžením

Pro finalisty připravil certifikovaný stavěč cest závodů Českého horolezeckého svazu Viktor Pařízek mimořádně náročnou trasu obtížnosti 8A+. Jako jediný ji celou zdolal, a zapsal TOP, Ondřej Ďoubal (HZS Libereckého kraje) a stal se tak Mistrem HZS ČR v lezení na obtížnost. Druhé místo vybojoval Jan Novák (HZS Libereckého kraje) a třetí místo obsadil Petr Urbanovský (HZS Královehradeckého kraje).

Závěrečné slovo a slavnostní ukončení mistrovství si vzali na starost plk. Mgr. Martin Laníček, ředitel HZS Ústeckého kraje a pan Jindřich Hudeček za generálního sponzora, společnosti HUDY sport a.s. Oba ocenili vysokou úroveň organizace mistrovství a mimořádně hodnotné výkony všech závodníků, pro které je sportovní lezení v podstatě "pouze" součástí speciální odborné přípravy a přesto úroveň mnoha z nich dosahovala úrovně závodních lezců.

Chlumečtí policisté pronásledují motorkáře.
MotoGP na Ústecku. Motorkář ujížděl policistům, zběsilou jízdu zastavila zídka

Pro závodníky, kteří se neprobojovali do finále, byla připravena fair play soutěž v boulderingu. V této fair play soutěži se na prvním místě umístil Petr Urbanovský z HZS Královéhradeckého kraje, druhý skončil Tomáš Saifrt, také z HZS Královéhradeckého kraje a na třetím místě se umístil Daniel Dreschel z HZS Moravskoslezského kraje.

Hlavním partnerem jubilejního, již 20. závodu HZS ČR v lezení na obtížnost, byly společnosti HUDY sport a.s., Direct Alpine s.r.o., Rock Empire s.r.o. dále pak STIMAX International s.r.o., Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR a Ústecký kraj. Děkujeme všem partnerům, sponzorům a organizátorům za podporu a uskutečnění tohoto mistrovství.

Tomáš Töpfer
Diváky vánočních Hovorů W v Ústí pobaví populární herec Töpfer