Uzavírka se pochopitelně týká i Informačního centra Elektrárny Ledvice s nejvyšší rozhlednou v České republice. I v něm se již mimo jiné mohou návštěvníci seznámit s obnovitelnými zdroji energie prostřednictvím vodních odvalovacích turbín či různých typů fotovoltaických panelů. V obou případech se jedná o prubířské kameny v rámci Čisté Energie Zítřka.

„Jsme si vědomi toho, že naše elektrárny jsou součástí kritické infrastruktury České republiky. Proto jsme stejně jako v minulosti, s předstihem přijali řadu ochranných opatření, a to od zákazu návštěv, omezení služebních cest, až po maximální podporu očkování a testování,“ říká Daniel Rous, ředitel Útvaru ochrana Skupiny ČEZ. Kromě dočasného uzavření infocenter a zákazu návštěv platí ve všech provozech ČEZ i řada dalších ochranných opatření. Firma také nabízí zaměstnancům a dodavatelům očkování ve vlastních centrech v důležitých elektrárnách.

Programem virtuálních prohlídek jaderných elektráren a obnovitelných zdrojů už prošlo téměř 55 tisíc návštěvníků. Prostřednictvím interaktivních prohlídek a výkladu pomáhají mimo jiné s výukou fyziky a dalších předmětů na základních a středních školách. Od pondělí půjde dočasně o jedinou možnost, jak klíčové české energetické zdroje navštívit. Školy i veřejnost se mohou na tyto prohlídky zdarma registrovat prostřednictvím stránky www.virtualnevelektrarne.cz.

Více informací pro zájemce o exkurze v Infocentrech ČEZ:
- exkurze na www.cez.cz/infocentra
- www.facebook.com/SkupinaCEZ/ a na Instagramu @SkupinaCEZ

Ota Schnepp - mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy