Soutěžní program InterPorty začne už v sobotu, kdy je vstup zdarma. Soutěž pobaví mnozí z více zemí včetně Austrálie, USA, Rakouska, Polska Slovenska a dalších. Soutěže Junior Song (pro interprety do 33 let) a InterPorta bude hostit malá scéna v areálu jezírka Laguna v srdci ústeckého sídliště Severní Terasa, kde na větří scéně akce v neděli 1. srpna od 13.00 hodin program pokračuje. A jak vidí svůj i náš festival Jindřich Šrejber, spolupořadatel, kulturní nadšenec? Ad. Junior Song: „Zástupcem Slovenska je mladý herec Matej Struhár, hrál již v několika filmech. Mladé perspektivní ryby hrají zpívají v sestavě Rezina Czech plus Karolína Hejlová, Duo má postup z loňského roku, ale covid neumožnil jejich vystoupení. Více o nich najdete na webu bandzone.cz," vzkázal pan Jindřich.

Zástupcem Slovenska v interpretační soutěži je letos Stano Granec, který se už léta věnuje trampské písni. Českou republiku pak zastupuje mladá jablonecká kapela BlueNight. Do poroty usednou ústecký písničkář a lesník Petr Lüftner, slovenský hudebník i osobitý písničkář s názorem Peter Janků a Slawomir Rudnicki, polský hudebník a textař, vítěz několika polských festivalů, trojnásobný finalista Mezinárodní PORTY v Ústí nad Labem. Umí trochu česky, ale jeho žena velice dobře. Loni akci v Ústí konferovala s Petrem Beranem. Jak pan Šrejber poznamenal Mezinárodní hudební soutěž INTERPORTA navazuje na historické tradice festivalu PORTA, založeného v roce 1967 v Ústí nad Labem..

V nesoutěžních programových částech se představují někteří dřívější vítězové festivalu, domácí i zahraniční hosté a umělci dalších hudebních žánrů. Celý festival je doprovázen také dalšími doprovodnými akcemi.

Program na festival

Sobota 31. 7. Malá open air scéna U LAGUNY, Severní Terasa

JUNIOR SONG autorská soutěž pro autory do 33 let. Kompletní soutěžící lze nalézt na webu interporta.cz.

Neděle 1. 8. pak nabízí v Domě kultury tento program:
13:30 RANGERS BAND
14:05 soutěž BLUE NIGHT (Jablonec – ČR)
14.25 soutěž Stano Granec a FRENDI (Slovensko)
14:50 soutěž GRUPA NA SWOIM (Polsko)
15:30 Xindl X 16:30 soutěž Christa Fartek (Rakousko)
17:00 soutěž DUO SISSOS (Austrálie)
17:30 soutěž Willie Jones a W J BAND (USA/SK)
18:20 NO NAME
19:25 Vyhlášení vítězů
19.30 POKÁČ
20:35 FEŠÁCI

A ještě připomeneme, kolik stojí vstupenky na neděli. V předprodeji je to 200 Kč (do 31.7.2021), na místě pak 250 Kč (od 12 hodin),  Zlevněné: 100 Kč (důchodci a děti do 120 cm), platí i pro ZTP .

Radek Strnad