Vtípečky se zelím pokračují ve svých pravidelných stand up vystoupeních v Restauraci Březová v Ústí nad Labem. Podnik, kam se vracejí už od loňského roku, však 23. června v 19 hodin přivítá i speciální hosty. Jsou jimi Jiří Jakima a Tigran Hovakimyan, které diváci mohou znát také z internetu a televize díky pořadům jako například Comedy Club nebo Stand-Up Factory.

Jiří Jakima a Tigran Hovakimyan v Ústí. Vtípečky přivezou do Březové hostyZdroj: archiv Vtípečky se zelím„Jiří Jakima a Tigran Hovakimyan nám pomáhají už od vzniku naší komediální skupiny Vtípečky se zelím. Učí nás, radí nám a vycházejí nám vstříc. Chtěli jsme jim to oplatit, a tak jsme je pozvali, aby si s námi vystoupili v ústecké Březové,“ říká Lukáš Tomčal, jeden z účinkujících a zároveň zakladatel tradice pravidelných stand up pořadů v Březové. 

„Nebýt Jiřího s Tigranem a jejich takzvaných open mic večerů v Praze, Vtípečky se zelím by asi nikdy nevznikly,“ dodává.

Natáčení filmu Zápisník alkoholičky, poslední klapka filmu padla u Ústí.
Dotáčeli Zápisník alkoholičky, u Řehlovic oddali Terezu Ramba. Herečka zná Ústí

Mimo Tomčala, Jakimy a Hovakimyana vystoupí v Březové také Jan Jícha, Zdeněk Hruška a Jiří Štraub. Vstupenky lze kupovat už nyní. Komediální skupinu Vtípečky se zelím založili v roce 2022 Ondřej Cabal a Aleš Pitrmoc. Jejím cílem je shromažďovat začínající komiky a kolektivně rozvíjet řemeslo stand upu.